Pokazała robotnika córce i powiedziała "To dlatego chodzisz do szkoły". Jego odpowiedź pokochało 300 tys. osób

Andy apeluje, żeby nie oceniać ludzi na podstawie wyglądu zewnętrznego. Po tym, jak sam znalazł się w takiej sytuacji, napisał post, którym chciał otworzyć ludziom oczy.

Gdy Andy Ross z Vancouver wszedł do sklepu, zauważył, że intensywnie wpatruje się w niego mała dziewczynka. Andy wracał z pracy, placu budowy, więc jego ubranie i twarz były brudne. Ponadto Andy ma na swoim ciele wiele tatuaży. Wszystko to najwyraźniej przyciągnęło uwagę dziecka.

"To dlatego chodzisz do szkoły"

Po chwili do dziewczynki podeszła jej mama. Wskazała mężczyznę palcem i cicho powiedziała do córki: To właśnie dlatego musisz chodzić do szkoły. Andy był w szoku. Nie skomentował słów nieznajomej. Postanowił jednak napisać otwarty list, który opublikował na Facebooku, o tym, że nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie zewnętrznym.

Andy podkreślił, że wygląd zewnętrzny nie świadczy o braku wykształcenia. Sam zrobił bowiem nie tylko maturę, lecz także skończył studia oraz dokształcał się na kursach. W jednym z akapitów rozprawił się też z negatywnym zdaniem niektórych na temat tatuaży. Według Andy'ego są one oznaką kreatywności. Sam przyznał, że jest dumny pracy tatuażysty Forresta Batemana, który wykonał jego tatuaże.

W poście wyjaśnił też, że czapeczka z wizerunkiem łosia, którą nosi (nie widać jej na zdjęciu) to gadżet z firmy, której jest współwłaścicielem. Andy i jego wspólnicy zajmują się w niej m.in. prowadzeniem szkoleń survivalowych.

Nie oceniaj po okładce

Przede wszystkim jednak Andy zaznaczył, że jest dumny ze swojej pracy na budowie. Mężczyzna wybrał tę pracę nie z przymusu, lecz z prawdziwego powołania i każdego dnia sprawia mu ona radość:

Próbowałem pracować przy biurku, ale to nie było dla mnie. Uwielbiam pracować swoimi rękami i być na zewnątrz. Zarabiam dobre pieniądze i jestem w stanie zapewnić rodzinie byt. Mój wygląd nie odzwierciedla więc mojej inteligencji czy poziomu edukacji.

"Wszyscy powinni to zrozumieć"

Post Andy'ego miał ponad 161 tysięcy udostępnień, prawie 300 tysięcy reakcji i 30 tysięcy komentarzy. Ludzie docenili słowa Andy'ego i zgodzili się z nimi:

Wyglądasz jak pracujący mężczyzna. Nie ma nic, czego trzeba by się wstydzić, w brudzie pojawiającym się po ciężkiej pracy. To ona powinna wstydzić się swoich słów.
Do czasu wypadku byłem mechanikiem, wracałem do domu brudny, śmierdziało ode mnie gazem i olejem, ale kochałem każdą minutę tej pracy.
Wszyscy ludzie powinni to przeczytać i zrozumieć, że szkoła czy studia nie uczynią z ciebie inteligentnej, miłej, pracowitej czy pomocnej osoby.

To też może cię zainteresować:

Więcej o: