Nie dawajcie psu jedzenia z grilla. Przyprawy mu szkodzą, a kości mogą utknąć w układzie pokarmowym

Robicie grilla i koniecznie chcecie podzielić się z psem przysmakami? To może zakończyć się w najlepszym razie wizytą u weterynarza, a w najgorszym nawet śmiercią pupila. Dlatego lepiej nie ryzykować.

Gotowe jedzenie na grilla dostępne w ofercie sklepów jest zazwyczaj marynowane w przyprawach i sosach. Przyprawy i sól szkodzą układowi pokarmowemu psa, a dla szczeniaków są wyjątkowo niebezpieczne. Dodatkowo, co podkreśla behawiorystka Barbara Sikorska, mięso z kością może być dla psów wyjątkowo niebezpieczne. Dlaczego? Ponieważ podczas obróbki termicznej kości stają się kruche i łamliwe, a odpryski mogą uszkodzić jelita pupila.

Zdaniem ekspertki nawet zwyczajna kiełbasa nie jest odpowiednia dla psów. Zawiera sól, konserwanty i wzmacniacze smaku, a te szkodzą zwierzęciu. Zobaczcie sami, jakie przysmaki z grilla możecie - w rozsądnych ilościach - dawać psu do jedzenia.

W tym odcinku behawiorystka tłumaczy także, co najlepiej zabrać na grilla z myślą o psie.

Barbara Sikorska jest behawiorystką i trenerką w szkole „Wspaniały pies” (koniecznie odwiedźcie jej profil na Facebooku).

Dłuższą wersję rozmowy znajdziesz na naszym kanale na YouTubie. A w niej także informacje o tym, jak być asertywnym i nie nabierać się na maślane oczka psa.

Więcej o: