Sylvester Stallone oskarżony o gwałt na 16-latce. Prawnik aktora: Mój klient stanowczo kwestionuje roszczenie

Sylvester Stallone znowu sprawił, że jest o nim głośno i nie chodzi o nowy film, a molestowanie seksualne. Aktor miał się go dopuścić 27 lat temu wobec nastoletniej fanki. Sprawę badają śledczy.

Stallone może mieć duże kłopoty. Jak podaje agencja Reuters zespół do spraw przestępstw seksualnych stanu Los Angeles, ponownie bada sprawę przeciwko aktorowi. Chodzi o zarzut napaści i molestowania 16-letniej fanki Stallone. W przestępstwie aktorowi pomagać miał jego ochroniarz.

 

Wszystko przez raport policyjny, który złożyła pokrzywdzona w listopadzie ubiegłego roku. Raport miał dotyczyć gwałtu, który miał mieć miejsce 27 lat temu. Co na to Stallone? Głos w tej sprawie, w jego imieniu zabrał jego prawnik Martin Singer.

Mój klient kategorycznie kwestionuje roszczenie.

- powiedział Singer.

Sylvester Stallone - gwiazda kina

Sylvester Stallone to kultowa już postać światowego kina akcji. Sławę przyniosły mu role w serii filmów o "Rambo" i "Rocky". Aktor w 1997 roku trafił na listę 100 największych gwiazd kina wszech czasów.

 

Zaczęło się od Harvey'a Weinsteina

Producent m.in. "Pulp Fiction" i "Władcy Pierścieni" przez lata molestował kobiety: pracownice, aktorki, modelki. Zarzuty wobec Harveya Weinsteina, jednego z najbardziej wpływowych producentów w Hollywood, pojawiają się publicznie od początku października zeszłego roku. Molestowanie seksualne zarzuciło mu kilkadziesiąt kobiet, w tym Ashley Judd, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie i Rose McGowan.

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Amerykańskiemu producentowi zarzuca się gwałty pierwszego i trzeciego stopnia oraz inne przestępstwo seksualne pierwszego stopnia - poinformował prokurator okręgowy Manhattanu Cyrus Vance.

Harvey Weinstein - akt oskarżenia

Akt oskarżenia wydano po dochodzeniu nowojorskiej policji. Nie podano nazwisk dwóch kobiet, na których oparto oskarżenie. Poinformowano jedynie, że do przestępstw miało dojść w 2004 i 2013 roku. Jeśli najpoważniejszy zarzut się potwierdzi, producentowi grozi od 5 do 25 lat więzienia.

Ujawnienie afery doprowadziło do upadku najpotężniejszego producenta Hollywoodu. Firma Weinsteina ogłosiła bankructwo, a on sam został wyrzucony ze wszystkich organizacji. W gruzach legło również jego życie prywatne. Po ujawnieniu skandalu o rozwód wystąpiła żona Harveya Weinsteina.

Wierzchołek góry lodowej

Seksafera związana z producentem Weinsteinem sprawiła, że na światło dzienne wypłynęło mnóstwo innych skandali, w których znane gwiazdy światowego kina miały dopuszczać się, nadużyć seksualnych wobec kobiet. Na liście osób oskarżonych o molestowanie seksualne znalazł się, poza Sylvestrem Stallone, m.in. Bill Cosby.

To cię zainteresuje:

Skandal w Hollywood. Znany producent przez dekady molestował aktorki i modelki. "Jest mi przykro"

"Ja też". Kobiety z całego świata dzielą się w sieci historiami molestowania seksualnego w słusznej sprawie

Więcej o: