Dzień Ojca 2018 - kiedy jest? Jaki prezent najlepiej kupić?

Dzień Ojca 2018 wypada w najbliższą sobotę. W Polsce święto wszystkich ojców obchodzone jest 23 czerwca. Podpowiadamy, co kupić tacie w tym wyjątkowym dniu.

Tegoroczny Dzień Ojca coraz bliżej, choć w niektórych krajach ojcowie obchodzili już swoje święto. Teraz u nas przyszedł czas, aby pomyśleć o prezencie dla taty. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji, być może któraś z nich wam się spodoba.

Dzień Ojca 2018 - kiedy?

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Po raz pierwszy świętowany był 1965 roku. Ale w innych krajach to święto jest obchodzone w różnych dniach. Niedawno Facebook informował, że Dzień Ojca 2018 wypada 17 czerwca. Wszystko dlatego, że tego dnia swoje święto mieli ojcowie z Wielkiej Brytanii i USA - tam Dzień Ojca obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca, która wypadła akurat wtedy. Z kolei w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech świętuje się 19 marca, a w krajach skandynawskich - w drugą niedzielę listopada. 

Tego samego dnia, co Polacy, świętują również mieszkańcy Nikaragui, Nepalu czy Indii. 

"Kiedy zobaczyłem ciebie po raz pierwszy..." Znani ojcowie o najważniejszym momencie w swoim życiu [WIDEO]

Dzień Ojca 2018 - skąd się wziął?

Inspiracją dla Dnia Ojca był Dzień Matki. Pomysł obchodzenia tego święta narodził się w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy Dzień Ojca był obchodzony w mieście Spokane w Stanie Waszyngton 19 czerwca 1910 roku. Wszystko dzięki Sonorze Smart Dodd, która chciała podziękować swojemu tacie, że samotnie wychowuje ją i jej pięcioro rodzeństwa. Święto miało być też sposobem uhonorowania innych ojców, którzy na co dzień dbali o rodzinę.

Początkowo Dzień Ojca miał charakter lokalny, ale później rozprzestrzenił się na cały kraj. W 1972 roku prezydent Richard Nixon ustanowił Dzień Ojca oficjalnym świętem. 

Dzień Ojca 2018 - jaki prezent?

Pomysłów na prezent na Dzień Ojca jest cała masa. Tata na pewno ucieszy się z każdego, ważne będzie dla niego to, że pamiętaliście o tym dniu. Może spróbujecie zrobić coś sami? Jeśli wiecie, że wasz tata szczególnie przepada za jakimś rodzajem ciasta, możecie mu je upiec.

Dla najmłodszych na pewno najprostszym rozwiązaniem będzie zrobienie laurki. A może podarujecie tacie samodzielnie przygotowaną kartkę z życzeniami

Jeśli wiecie, że tata upatrzył sobie w sklepie coś konkretnego, zróbcie mu prezent i wręczcie na Dzień Ojca. Może to być kubek z zabawnym napisem, modny T-shirt, ale też kosmetyki lub produkty do stylizacji włosów lub zarostu.

Nie zapominajcie, że trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jeżeli wasz tata jest zagorzałym kibicem, może ucieszy go jakiś sportowy lub kibicowski gadżet?

Możecie też wzbogacić jego muzyczną kolekcję (jeśli wiecie, że taką posiada) i kupić mu płytę, której jeszcze nie ma, a na którą poluje od dawna.

To też może cię zainteresować: Prezenty na Dzień Taty: 25 ciekawych pomysłów (oprócz laurki)

Prezent na Dzień Ojca 2017: co kupić, aby sprawić tacie największą przyjemność?

Więcej o: