Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - kiedy jest? Jak się ubrać i jaki prezent dać nauczycielowi?

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 to długo wyczekiwane przez uczniów wydarzenie. W tym roku wypada 22 czerwca. Jak się ubrać na zakończenie roku i co kupić nauczycielom?

Koniec roku szkolnego w tym roku wypada w piątek, 22 czerwca. Według rozporządzenia dydaktyczno-wychowawczego kończą się w najbliższy piątek po 18 czerwca. Oznacza to, że tegoroczne wakacje potrwają od 23 czerwca do 31 sierpnia. 1 września wypada jednak w sobotę, więc uczniowie na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 udadzą się dopiero 3 września.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla maturzystów

Uczniowie, którzy przystępują do matury, koniec roku szkolnego mają wcześniej. W tym roku zakończyli naukę 27 kwietnia, a potem musieli zmierzyć się z egzaminami maturalnymi. Oni już mogą cieszyć się wakacjami, choć z pewnością w stu procentach zrelaksują się dopiero wtedy, kiedy poznają wyniki matur. Te mają zostać ogłoszone 3 lipca.

Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - w co się ubrać?

Wciąż obowiązuje zasada, że na uroczysty koniec roku szkolnego należy przyjść ubranym na galowo, czyli w białą bluzkę lub koszulę i ciemne spodnie bądź spódnicę. Dopuszczalna jest też ciemna sukienka lub koszulka polówka, ale biała. 

Lepiej zrezygnować natomiast z krótkich spodni.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - jaki prezent kupić nauczycielowi?

To kwestia, która zawsze przysparza problemów i generuje dyskusje. Różne osoby różnie do tego podchodzą, wiele zależy też od tego, kto prezent dla nauczyciela wybiera.

Najczęściej kupowane są prezenty zbiorowe, a pieniądze na nie pochodzą ze składek rady rodziców lub samorządu uczniowskiego. Jeżeli uczniowie chcą kupić prezent swojemu wychowawcy, często sami w swoim gronie zbierają na niego środki.

Wśród najczęstszych pomysłów prezentów na zakończenie roku szkolnego znajdują się oczywiście kwiaty, zarówno cięte, jak i doniczkowe, oraz bombonierki. 

Od paru lat coraz częściej zdarzają się przypadki wręczania nauczycielom: kart podarunkowych, fotoksiążek lub albumów, personalizowanych gadżetów, eleganckich piór lub długopisów czy koszy upominkowych, które wypełnione są na przykład słodyczami. 

Lepiej zrezygnować natomiast z kupowania kosztownych prezentów takich jak perfumy, biżuteria czy sprzęt RTV i AGD. Nauczyciele mogą czuć się skrępowani, a też z pewnością bardziej ucieszą się z czegoś symbolicznego, dopasowanego do nich lub kojarzącego się z klasą, którą uczą.

Zobacz też: Prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego 2017/2018: co kupić na pożegnanie

Co kupić na koniec roku szkolnego? Nauczycielka: Nie lubię drogich prezentów, czuję się zobowiązana

Więcej o: