Feministka o przegranej: "Mężczyźni w ciąży i z małymi dziećmi powinni iść na chorobowe i wychowawcze"

Tuż po przegranym 0:3 meczu polskiej reprezentacji z drużyną Kolumbii, socjolożka i feministka Julia Kubisa zamieściła post na swoim profilu na Facebooku, w którym w przewrotny sposób podsumowała powody przegranej Polaków.

W swoim poście dr socjologii i autorka książki "Bunt białych czepków. Analiza działalności związkowej pielęgniarek i położnych" zgrabnie wykorzystała stereotypowo rzucane opinie, które zazwyczaj w kontekście ich nieprzydatności zawodowej padają pod adresem kobiet w konkretnych sytuacjach. "Ciężarne się do pracy nie nadają" - wiadomo. Podobnie jak matki małych dzieci. W opinii niektórych tych dwóch stanów nie da się łączyć z karierą, bo albo ucierpi dziecko, albo sfera zawodowa.

Jak pisze Kubisa:

Wyniki polskiej reprezentacji na mundialu jasno pokazują jedno - mężczyźni w ciąży i z małymi dziećmi powinni iść na zwolnienia chorobowe i urlopy wychowawcze, a nie udawać, że można łączyć pracę z rodziną i ciążą. Nie drodzy panowie, tak się nie da. Albo albo. Szczęsny w ciąży spał na bramce, Lewandowski myślami gdzie indziej, przy córce. Całe zgrupowanie przespacerowali z wózkami, widziałam na Pudelku. Jedyny Krychowiak uratował honor golem i to nie dziwi - bezdzietny, zadbany, skoncentrowany na karierze. Nie rozumiem jak selekcjoner może nie widzieć tak prostych zależności.

Ironicznie? Może, ale jakże - z punktu widzenia kobiet - jakże znajomo.

Czy urodzenie dziecka pogarsza życie seksualne? [LEPSZY SEKS]

Więcej o:
Komentarze (46)
Feministka o przegranej: "Mężczyźni w ciąży i z małymi dziećmi powinni iść na chorobowe i wychowawcze"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 123k321

  Oceniono 71 razy 61

  Celne uwagi. Jedyny sensowny komentarz do tego dziadostwa jakim jest ten cyrk.

 • verte34

  Oceniono 48 razy 42

  Piękne. Nic tak nie obnaża nonsensów obyczajowych związanych z płcią, jak zmiana perspektywy :D

 • pferben

  Oceniono 14 razy 12

  Ostatnio na portalach na okrągło lansowane były kolejne ciężarne gwiazdy i ogłaszano kolejne porody. Zastanawiałam się, czy to aktorki, piosenkarki, a może słynne pisarki, których niestety nie znam. Okazało się, że to żony piłkarzy. Taki Nowy zawód.

 • abxcd

  Oceniono 10 razy 6

  Prawda.

 • basiacan

  Oceniono 18 razy 6

  OK. Stalo sie to co stac sie mialo... "Nasi" to zbieranina, moze i najlepszych, ale jednak zbieranina nie wspolpracujaca z soba, czesto z wzajemnymi animozjami.

 • japka_putina

  Oceniono 11 razy 5

  Miała być szydera, a wyszła prawda, czego pani doktor chyba nie zauważyła.

 • zen0biusz

  Oceniono 4 razy 4

  Bzdura. Popatrzcie na takiego Ronaldo 4 ciąże i 4 gole do tej pory. Można, można.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX