Program TV na dziś: przygodowy "John Carter", sensacyjna perełka "Mission: Impossible 3" oraz wzruszająca komedia "Nigdy w życiu"

Co czeka nas dzisiaj w telewizji? Program TV na piątek 29.06. zapowiada się ciekawie, mimo że to pierwszy dzień od dawna bez mundialowych emocji. Na szczęście stacje telewizyjne zaplanowały dla nas wiele filmowych przebojów. Sprawdźcie, co przykuło naszą uwagę w dzisiejszym programie TV.

PIĄTEK 29.06.2018

Piątek, jak mówi popularne powiedzenie, to koniec tygodnia i jego początek. Warto się zrelaksować i rozpocząć weekend dobrym filmem. Program TV aż „trzeszczy” od nadmiaru ciekawych propozycji.

PROGRAM TV na dziś: FILM

TVN godz. 20.00

  • "John Carter" (John Carter) - przygodowy, USA 2012, reż. Andrew Stanton, wyk. Taylor Kitsch, Lynn Collins, Samantha Morton, Willem Dafoe (170 min.)

II połowa XIX wieku. John Carter (Taylor Kitsch) jest młodym weteranem wojny secesyjnej. Walka na froncie bardzo odbiła się na jego psychice. Mężczyzna podejmuje pracę w kopalni złota w Arizonie. Uciekając przed Apaczami, chroni się w jaskini, gdzie w niejasnych okolicznościach zostaje przeniesiony na obcą planetę. Chce wrócić do domu, jednak staje się uczestnikiem konfliktu między dwiema zamieszkującymi planetę rasami. Trafia do niewoli. Udaje mu się uciec. Niebawem spotyka księżniczkę Dejah Thoris (Lynn Collins), która bardzo potrzebuje jego pomocy. Okazuje się, że losy planety są w rękach Johna Cartera.

 

TVN 7 godz. 20:10

  • "Samoloty 2" (Planes: Fire & Rescue) - animowany, USA 2014, reż. Roberts Gannaway, wyk. Dane Cook, Ed Harris, Julie Bowen, Curtis Armstrong (110 min.)

Kontynuacja hitu o takim samym tytule. To propozycja nie tylko dla najmłodszych. Po awarii silnika Dusty musi zrezygnować ze startów w podniebnych wyścigach. Początkowo nie może tego zaakceptować i wciąż próbuje udowodnić sobie, że jest sprawny. Dochodzi do wypadku, podczas którego rozbija się i wywołuje pożar w rodzinnej miejscowości. Znany z wielkiej odwagi i ogromnego ducha walki samolot nie poddaje się i postanawia dołączyć do lotniczej straży pożarnej. Towarzyszą mu nieustraszeni przyjaciele. Wspólnie biorą udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater. To daje mu więcej satysfakcji niż wyścigi.

 

STOPKLATKA TV godz. 20:00

  • "Dwóch gniewnych ludzi" (Anger Management) - komedia, USA 2003, reż. Peter Segal, wyk. Jack Nicholson, Adam Sandler, Marisa Tomei (125 min.)

Dotąd spokojny, opanowany biznesmen, Dave Buznik (Adam Sandler) pada ofiarą splotu nieszczęśliwych wypadków. Zostaje uznany za niepoczytalnego. Sąd wysyła go na terapię, aby nauczył się kontrolować swoje emocje. I tu zaczynają się prawdziwe problemy mężczyzny. Dave trafia do gabinetu doktora Buddy’ego Rydella (w tej roli fenomenalny Jack Nicholson), który stosuje bardzo niekonwencjonalne metody leczenia. Nie do końca wiadomo, komu brakuje przysłowiowej piątek klepki - pacjentom czy terapeucie. Ale to nie koniec przygód poczciwego Dave’a. Sąd nakazuje mu… zamieszkać u swojego psychiatry. Bohater musi więc stawić czoła nie tylko nietypowej psychoterapii, ale i dziwactwom nowego współlokatora. Demoniczny terapeuta nie odstępuje go na krok i sprawia, że jego życie staje się piekłem.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Premiery kinowe lato 2018. Filmy na wakacje, które warto obejrzeć. Na co wybrać się do kina?

METRO godz. 20.00

  • "Wall Street: Pieniądz nie śpi" (Wall Street: Money Never Sleeps) - dramat obyczajowy, USA 2010, reż. Olivier Stone, wyk.  Michael Douglas, Shia LaBeouf, Josh Brolin, Carey Mulligan, Susan Sarandon (180 min.)

Kontynuacja „Wall Street” Olivera Stone'a, jednego z ważniejszych filmów lat 80. Michael Douglas wystąpił ponownie w roli Gordona Gekko, która przyniosła mu Oscara.
Gdy światowa ekonomia staje w obliczu katastrofalnego kryzysu, młody makler z Wall Street prosi o współpracę skompromitowanego Gekko, który niedawno wyszedł z więzienia. Prosi go o udział w podwójnej misji: chce zapobiec nadciągającemu kryzysowi i odnaleźć tych, którzy doprowadzili do śmierci jego mentora. W zamian obiecuje, że pomoże pogodzić się mężczyźnie z córką, Winnie. Młody makler nie zdaje sobie sprawy, że to ona staje się marionetką w rękach doświadczonego Gekko.

 

TVP 1, godz. 21:05

  • "Pele: Narodziny legendy" (Pele) - dramat biograficzny, USA 2016, reż. Jeff Zimbalist, wyk. Kevin de Paula, Rodrigo Santoro, Vincent D'Onofrio (115 min.)

Niezwykła historia brazylijskiej legendy futbolu, której nikomu nie trzeba chyba przedstawiać . Film przedstawia drogę Pelego  do chwały - od wczesnego dzieciństwa do czasów nastoletnich. Poznajemy go w 1940 roku. Od najmłodszych lat wykonywał pracę pucybuta. Sława przyszła jednak wcześnie. Jako 17-latek zdobył dwie bramki dla Brazylii w finale Pucharu Świata w 1958 roku, dając tym samym historyczne zwycięstwo swojemu krajowi. Pomimo trudnego dzieciństwa spędzonego w skrajnej biedzie, Pele wykształcił swój niekonwencjonalny, ale wysoce skuteczny i rozpoznawalny styl gry. Niezłomny charakter i duch walki pozwolił zdobyć mu sławę. Stał się żywą legendą. Jest najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem na całym świecie.

TVN 7 godz. 21:50

  • "Nigdy w życiu" - komedia, Polska 2004, reż. Ryszard Zatorski, wyk. Danuta Stenka, Artur Żmijerwski, Joanna Brodzik, Jan Frycz, Joanna Jabłczyńska (130 min.)

Kultowa polska komedia romantyczna. Ekranizacja popularnej książki o tym samym tytule autorstwa Katarzyny Grocholi.
Judyta mieszka w Warszawie, jest żoną biznesmena, pracuje w redakcji, ma nastoletnią córkę. Jest szczęśliwa. Nagle jej uporządkowany świat legnie w gruzach. Okazuje się, że mąż ją zdradza. Musi zmienić całe swoje życie. Rozwodzi się, przeprowadza na wieś, gdzie buduje mały domek. Czy wreszcie będzie szczęśliwa? Pomagają jej w tym przyjaciele, ukochana córka Tosia i tajemniczy Adam, który skradnie jej serce.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: "Diagnoza" z nową obsadą. Dołączą Danuta Stenka i Mateusz Kościukiewicz. Kogo zagrają?

TVN 22:50

  • "Mission: Impossible 3" (Mission: Impossible 3) - sensacyjny, USA/Niemcy/Chiny 2006, reż. J.J. Abrams, wyk. Tom Cruise, Philip Seymour Hoffma, Michelle Monaghan (150 min.)

Trzecia część przygód agenta IMF  Ethana (Tom Cruise), który tym razem musi zmierzyć się z bardzo niebezpiecznym i nieuchwytnym handlarzem zaawansowanych technologicznie broni - Ovenem Devianem (Philip Seymour Hoffman). Pomaga mu trójka innych agentów. Ethan musi także uratować swoją świeżo poślubioną żonę, która została porwana przez Deviana Czy mu się to uda?

PROGRAM TV na dziś: PROGRAM ROZRYWKOWY

TVP 1 godz. 17:30

  • "Jaka to melodia?", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Robert Janowski

Muzyczny program jest emitowany już ponad 20 lat. Nie słabnie jego popularność. W każdym odcinku możemy spodziewać się występy gwiazdy - niespodzianki.

TVP 1 godz. 18:25

  • "Jeden z dziesięciu", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Tadeusz Sznuk

Tadeusz Sznuk przywita nas swoim spokojem. Czy jego stoickie opanowanie pomoże uczestnikom odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań?

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Antek Królikowski: grając Bodo, staję się odpowiedzią na pytanie w teleturnieju "Jeden z dziesięciu"

Czy seriale rujnują życie seksualne? [LEPSZY SEKS]

Więcej o: