Czyste Tatry 2018: będą tysiące wolontariuszy i tony zebranych śmieci. Owsiak: Tatry są bardzo zaśmiecone

Akcja Czyste Tatry 2018 odbędzie się już po raz siódmy. Udział w niej weźmie kilka tysięcy wolontariuszy, którzy 29 i 30 czerwca będą sprzątać Tatrzański Park Narodowy. Finał akcji odbędzie się w Zakopanem.

Czyste Tatry 2018 to wielka akcja sprzątania polskich gór, która doczekała się już siódmej edycji. Podczas imprezy poza sprzątaniem, organizatorzy kładą główny nacisk na edukację i przypominają, że to, jak w przyszłości będą wyglądały Tatry i każdy inny zakątek Polski zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

 

Czyste Tatry 2018 to poza sprzątaniem i edukacją również dobra (i pożyteczna) zabawa. Rafał Sonik, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska:

Będziemy nie tylko zbierać śmieci, ale też razem się bawić, uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi gór czy spróbujemy pobić rekord Guinnessa. Na razie mogę powiedzieć tyle, że ułożymy z materiałów podlegających recyklingowi symbol Małopolski.

Do wzięcia udziału w akcji Czyste Tatry 2018 zaprasza m.in. Jerzy Owsiak

 
Tatry są bardzo zaśmiecone, i to bardzo! Przyłączcie się do akcji!

- zachęca Jurek Owsiak.

Sprzątanie tatr

W tym roku w ramach wielkiej akcji sprzątania Tatr odbędzie się po raz pierwszy Małopolska EkoMeetUp Czyste Tatry. To impreza skierowana przede wszystkim do młodzieży. Cel: "wyrwanie" młodych sprzed komputerów i zachęcenie ich do sprzątania polskich gór.

Zajmą się tym gwiazdy polskiego YouTube'a, którzy 30 czerwca odejdą od komputerów i wspólnie ze sowimi fanami wyruszą na wielkie sprzątanie Tatr. Ambasadorem akcji został Remigiusz Wierzgoń, czyli popularny Rezigiusz.

Docieramy w internecie do milionów ludzi, młodych ludzi. I w ten sposób możemy ich edukować, to zależy tylko od nas. Jeśli nie będziemy mówić o tym, że góry powinny być czyste, to będziemy mieli problem.
Dlatego będziemy robić coś wspólnie i razem posprzątamy góry. Mam nadzieję, że pojawi się o wiele więcej ludzi. Zamiast spędzać czas przed ekranami komputerów i telewizorów, chcemy zabrać ich w góry.

- komentuje swój udział w akcji Rezigiusz.

Czyste Tatry 2018: moc atrakcji w tle

Co nas czeka poza sprzątaniem Tatr? Moc atrakcji! W ramach akcji Czyste Tatry 2018 odbędą się spotkania z polskimi taternikami, alpinistami i himalaistami; Krzysztofem Wielickim i Arturem Małkiem, którzy opowiedzą o swoich wyprawach. Poza tym na specjalnie dla wolontariuszy sój koncert zagrają Pudelsi i Łąki Łan.

Więcej na temat akcji i rejestracji swojego udziału  Czyste Tatry 2018 znajdziecie TUTAJ.

Program akcji Czyste Tatry 2018 znajdziecie TUTAJ.

To cię zainteresuje:

10 cudownych miejsc w Tatrach. Tu masz szansę wypocząć i zrobić piękne zdjęcia

Zdjęcia polskich Tatr podbijają internet. Młody fotograf ukazał to, co w nich najpiękniejsze

Więcej o: