Wakacje nad Bałtykiem: hotel, pensjonat, a może... apartament? Brzmi luksusowo, ale jest taniej niż w hotelu

Sezon na wakacje nad Bałtykiem właśnie się zaczął. Alternatywą dla obleganych hoteli i pensjonatów mogą okazać się apartamenty, które są tańsze od hoteli, a nie odbiegają od nich standardem.

Sezon na wakacje nad Bałtykiem można oficjalnie uznać za otwarty. Upalny maj i czerwiec rozochocił turystów do wczasów nad polskim morzem, a to przełożyło się na bardzo wysokie obłożenie hoteli i pensjonatów w lipcu. Efekt?

Hotele nad Bałtykiem własnie przeżywają turystyczny boom. To samo tyczy się pensjonatów. Alternatywą dla tych miejsc mogą być apartamenty, które "wyrastają" nad Bałtykiem jak grzyby po deszczu.

Po lewej słona, po prawej słodka. Niesamowite zjawisko "podzielenia" wody uchwycone na Bałtyku

I tak apartamenty mogą okazać się ciekawą alternatywą wobec hoteli do spędzenia wakacji nad Bałtykiem. Gwarantują swobodę, niezależność i co najważniejsze łączą wysoki komfort z dobrą ceną.

Wakacje nad Bałtykiem w apartamencie

Trudno temu zaprzeczyć, bo lokalizacje apartamentów znajdują się w budynkach o wysokim standardzie. Apartamenty mogą być kilkupokojowe w zależności od potrzeb. Poza tym mają w pełni wyposażoną kuchnię, w której można gotować o każdej porze. Są  również w pełni wyposażone w sprzęt RTV, mają dostęp do internetu. I co najważniejsze możemy poczuć się w nich, jak w domu.

Widok na morze.Widok na morze. fot. shutterstock

Apartament kojarzy się z luksusem, za który przyjdzie nam zapłacić bajońskie sumy. Nie do końca. Okazuje się, że właśnie cena jest tutaj głównym autem, który pozwala konkurować apartamentom z hotelami, czy pensjonatami.

Cena za apartament w przypadku rodzinnego wyjazdu z dziećmi, czy zorganizowanej grupy może być tańszy nawet o połowę w porównaniu do hoteli w podobnym standardzie. Oczywiście trzeba pamiętać, że ceny uzależnione są przede wszystkim od okresu wakacji nad Bałtykiem, miejscowości i lokalizacji względem plaży - im bliżej morza, tym drożej.

Wakacje nad Bałtykiem przez cały rok

Innym atutem apartamentów jest fakt, że apartamenty można wynajmować również poza okresem wakacji. To duże udogodnienie, bo jeżeli mamy ochotę wybrać się na wczasy nad Bałtykiem jesienią albo zimą to nic nie stoi nam na przeszkodzie.

Apartamenty wakacyjne nad Bałtykiem są dostępne praktycznie na całym wybrzeżu.

To cię zainteresuje:

Polska plaża wśród najczystszych i najbezpieczniejszych na świecie. Nawet Bałtyk jest tu cieplejszy

Pogoda na wakacje: lipiec i sierpień 2018. Prognoza: pogoda długoterminowa nad morzem, w górach i na Mazurach

Masz ochotę na (nie)świeżą rybkę? Zapraszamy nad polskie morze! [LIST]

Więcej o: