Fryzury na lato 2018 - modne uczesania, które sprawią, że w te wakacje będziesz wyglądać jak bogini

Fryzury na lato 2018 są bardzo kobiece. Znajdziecie tu nie tylko romantyczne fale, ale również piękne kolory i fantazyjnie zaplecione warkocze. Jak się uczesać, kiedy zrobi się naprawdę gorąco?

Fryzury na lato 2018 to przede wszystkim propozycje bardzo kobiece. Sprawdzą się i na specjalne okazje, i na co dzień. Co warto nosić na głowie tego lata?

Fryzury na lato 2018: romantyczne fale

Delikatne fale to największy hit wśród fryzur na lato 2018! Najlepiej, żeby nie były zbytnio zdyscyplinowane, a raczej delikatnie potargane - jak u Brigitte Bardot. Co ważne, takie uczesanie świetnie wygląda zarówno w zestawieniu z elegancką sukienką, jak i codziennym ubraniem.

Fale możesz zrobić zarówno za pomocą papilotów, jak również lokówki. Grubsze da się także zrobić, nawijając pasma włosów pod kątem na prostownicę, chwilę przytrzymując, a następnie rozwijając.

To uczesanie najbardziej pasuje osobom z okrągłą, kwadratową i trójkątną twarzą - sploty złagodzą nieco zbyt toporne rysy. Przy tym również trochę nas odmłodzą.

Fryzury na lato 2018: postaw na kolor

Fryzury na lato 2018: postaw na kolorFryzury na lato 2018: postaw na kolor Fot. Shutterstock

Kolorowe włosy, które były modne w zeszłym roku, triumfalnie powracają również tego lata. Tym razem warto zaopatrzyć się w farby w odcieniach burgundu, fioletu i różu. Mniej odważne osoby mogą zabarwić sobie jedynie końcówki lub pojedyncze pasmo. Styliści światowej sławy radzą również, by zafarbować jedynie przedziałek. Decyzję pozostawiamy wam.

Fryzury na lato 2018: warkocze, warkoczyki, plecionki

Fryzury na lato 2018 - ściągawkaFryzury na lato 2018 - ściągawka Fot. Shutterstock

Mamy też coś na upały i festiwale. Gorącym trendem wśród fryzur na lato 2018 będą wszelakie plecionki, warkocze i warkoczyki. Warto mieć jednak na uwadze, że najbardziej pasują osobom o długich włosach. Wzory znajdziecie w naszej galerii>>.

Fryzury na lato 2018: grzywka

Fryzury na lato 2018: grzywkaFryzury na lato 2018: grzywka Fot. Shutterstock

W tym sezonie warto postawić na grzywkę, ale - podobnie jak fale - nie powinna być zbyt zdyscyplinowana. Najmodniejsza jest krótka, do połowy czoła lub długa, jak u dawnych dzieci-kwiatów, która nieco wychodzi za linię brwi. Grzywka do linii brwi bardzo podkreśla oczy i sprawia, że spojrzenie nabiera tajemniczości.

Fryzury na lato 2018: powrót do przeszłości

Masz ochotę zrobić sobie fryzurę w stylu lat 70.? To dobry moment, bo powracają w trendach na fryzury na lato 2018. Przypatrz się dawnym gwiazdom i zainspiruj się ich stylem. Może długie włosy i prosta grzywka jak u Jane Birkin? A może wywinięte jak od wiatru włosy jak u Farrah Fawcett? Do łask powraca też asymetryczny przedziałek.

Czytaj również:

Więcej o: