Komedie romantyczne. Ranking top 10 najlepszych filmów o miłości

Komedie romantyczne od czasu do czasu zdarza się oglądać każdemu. Niektóre na długo zapadają w pamięć, inne nie zachęcają do kolejnego seansu. Wybraliśmy 10, naszym zdaniem, najlepszych filmów romantycznych.

Dobra komedia romantyczna, ulubione przekąski i wygodna kanapa? Dla wielu brzmi jak idealny przepis na leniwy wieczór w domowym zaciszu. Problem może jednak pojawić się, kiedy przyjdzie wam zdecydować, które komedie romantyczne zasługują na uwagę. Dlatego przygotowaliśmy dla was całkowicie subiektywny ranking najlepszych komedii romantycznych. Mamy nadzieję, że dzięki temu choć trochę ułatwimy wam wybór.

Najlepsze komedie romantyczne, czyli jakie?

Uważamy, że dobra komedia romantyczna to taka, przy której można i pośmiać się, i trochę wzruszyć, a jednocześnie nie czuć zażenowania fabułą i dialogami bohaterów. Oczywiście nie da się ukryć, że każdemu podoba się co innego. Jedni lubią raczej utarte schematy i kiedy nic nie zaskakuje, inni wolą zobaczyć coś nowego i nie chcą oglądać powielanych szablonów. Dlatego jeszcze raz podkreślamy, że nasze zestawienie jest subiektywne.

Najlepsze komedie romantyczne - ranking top 10 według redakcji

Wybraliśmy 10 filmów tego gatunku, do których chętnie wracamy. Naszą listę zaczynamy od ostatniej pozycji. Oto najlepsze komedie romantyczne.

10. Francuski pocałunek

Klasyk z 1995 roku z Meg Ryan i Kevinem Kline'em w rolach głównych. Kiedy narzeczony Kate w podróży służbowej do Paryża poznaje inną kobietę i zakochuje się w niej bez pamięci, jego partnerka postanawia wsiąść do samolotu i ratować związek. Ale na jej drodze również staje przystojny i tajemniczy Francuz.

9. Prosto w serce

Film powstał w 2007 roku. Główne role odgrywają Drew Barrymore i Hugh Grant. Brytyjski aktor gra muzyka, Alexa Fletchera, który lata świetności ma już za sobą. Ma jednak szansę znów stać się topowym artystą, ale napisanie nowej piosenki okazuje się dla niego problemem. Wtedy pojawia się Sophie Fisher, która staje się inspiracją dla Alexa.

8. Mamma Mia!

Film wszedł na ekrany kin w 2008 roku i okazał się wielkim hitem. Komedia romantyczna okraszona piosenkami zespołu ABBA zaskarbiła sobie serca widzów. Historia opowiada o Sophie, która planuje ślub i chciałaby zaprosić swojego ojca, którego jednak nigdy nie miała szansy poznać. W jej ręce trafiają pamiętniki matki, na podstawie których udaje jej się wytypować trzech potencjalnych kandydatów.

7. 500 dni miłości

Historia związku Toma (Joseph Gordon-Levitt) i Summer (Zoey Deschanel), którzy spędzili razem 500 dni. Gdy ostatecznie dochodzi do ich rozstania, nieszczęśliwy Tom postanawia wrócić pamięcią do wspomnień, aby dowiedzieć się, w którym momencie popełnili błąd.

6. Masz wiadomość

Kolejny klasyk na naszej liście. Opowiada o przypadkowej znajomości dwojga ludzi - Kathleen i Joego. Ona jest właścicielką niedużej księgarni, on z kolei pracuje w dużym wydawnictwie, co czyni ich konkurentami. Zwłaszcza że nowa księgarnia Joego odbiera Kathleen klientów. Nie wiedząc o tym, z kim rozmawiają, nawiązują kontakt przez internet, a między nimi z dnia na dzień rodzi się coraz mocniejsza więź.

5. Pretty woman

Najlepsze komedie romantyczne bez tego tytułu? Naszym zdaniem to niemożliwe. Dlatego też postanowiliśmy umieścić w rankingu ten film z 1990 roku. Głównymi bohaterami są dwie osoby z zupełnie różnych światów - prostytutka Vivien (Julia Roberts) i biznesmen Edward (Richard Gere). Mężczyzna postanawia zatrudnić Vivien na tydzień jako damę do towarzystwa. W tym czasie zaczyna rodzić się między nimi uczucie.

4. Dziennik Bridget Jones

Zakręconą Bridget Jones znają wszyscy. Powstały już trzy części opowiadające o jej losach, ale naszym zdaniem pierwsza wciąż jest najbardziej godna polecenia. Opowiada o ekscentrycznej trzydziestolatce, która uwielbia randkować, choć jej romanse nigdy nie przeradzają się w długotrwałe związki. Do tego podkochuje się w swoim szefie. Ale wszystko może się zmienić, gdy w jej życiu pojawi się przystojny Mark Darcy.

3. Notting Hill

William (Hugh Grant) pracuje w małej księgarni. Prowadzi spokojne, normalne życie. Wszystko się jednak zmienia, gdy do jego sklepu przychodzi sławna aktorka, Anna Scott (w tej roli Julia Roberts). Mężczyzna zakochuje się w gwieździe filmowej, ale czy to uczucie ma szansę przerodzić się w trwały związek?

2. Holiday

Dwie kobiety z dwóch różnych zakątków świata - Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych - postanawiają odciąć się od problemów i zamienić domami. Dla każdej z nich oznacza to zupełnie nowe życie. Amanda opuszcza Los Angeles pełne sław i przenosi się na spokojną, angielską wieś, a Iris zamienia sielską codzienność na zgiełk i przepych amerykańskiego miasta. Przeprowadzka jest szansą, aby zacząć od nowa. Również na miłosnym polu.

1. To właśnie miłość

Film, do którego chętnie wracamy w czasie każdego Bożego Narodzenia. Zostało w nim zawartych dziesięć historii osób, które na różne sposoby są ze sobą powiązane. Premier Wielkiej Brytanii zakochuje się w jednej ze swoich pracownic, podczas gdy w małżeństwie jego siostry zaczyna wkradać się rutyna i podejrzenie, że mąż interesuje się inną. Mężczyzna, który zakochuje się w żonie przyjaciela czy pisarz, który wyjeżdża do Francji, aby wyleczyć zranione serce po zdradzie ukochanej z jego bratem. Tematem przewodnim wszystkich tych historii jest miłość, której każdy z bohaterów poszukuje na własny sposób. Wzruszający klasyk na święta, ale może nie tylko?

Zobacz też: Premiery kinowe lato 2018. Filmy na wakacje, które warto obejrzeć. Na co wybrać się do kina?

Netflix: premiery lipiec 2018. Nowe sezony seriali, filmowe klasyki i całkowite nowości [LISTA]

Filmy romantyczne: komedie, które warto obejrzeć

Więcej o: