Pogoda nad morzem wakacje 2018 - czego możemy się spodziewać? [Prognoza długoterminowa]

Pogoda nad morzem w tym roku będzie dosyć zmienna. Oprócz wielu upalnych dni czekają nas także liczne burze. Kiedy najlepiej jest wybrać się nad Bałtyk - w lipcu czy w sierpniu? Podpowiadamy.

Pogoda nad morzem długoterminowa - wakacje 2018

Jakich temperatur mogą spodziewać się osoby przebywające nad Bałtykiem w lipcu i sierpniu? Z reguły cieplej jest w drugim miesiącu wakacji. Czy ta zasada obowiązuje także w tym roku? 

Polak przepłynął Bałtyk w niecałe 30 godzin. Jako pierwszy na świecie

Pogoda nad morzem lipiec

Tegoroczny lipiec będzie ponownie zimniejszym miesiącem. Nad Bałtykiem będzie raczej chłodno. Temperatura w ciągu niektórych dni może tam spaść nawet poniżej 20 stopni Celsjusza.

Nie przewiduje się także takich upałów jak te czerwcowe. Wielu cieplejszych dni możemy spodziewać się w drugiej połowie miesiąca. Temperatura będzie wynosiła wówczas od 25 do 27 stopni Celsjusza. Oprócz tego możliwe są także gwałtowne burze.

Wakacje nad Bałtykiem: hotel, pensjonat, a może... apartament? Brzmi luksusowo, ale jest taniej niż w hotelu >>

Pogoda nad Bałtykiem: sierpień

Z kolei sierpień nad polskim morzem będzie miesiącem nieco cieplejszym niż lipiec. Dlatego, jeśli nie zaplanowaliśmy jeszcze konkretnego terminu urlopu nad Bałtykiem, zdecydowanie lepiej jest wybrać sierpień. 

Aktualna pogoda nad morzem

Mimo że sierpień jest miesiące cieplejszym nad polskim morzem, nie brakuje osób, które preferują wypoczynek w lipcu. Jak pokazują aktualne dane, początki pierwszego miesiąca wakacji także mogą być nad Bałtykiem bardzo pogodne.

Jaka jest aktualna pogoda nad morzem? Oto temperatury z nadmorskich miejscowości z dnia 4 lipca 2018 roku z godziny 13:00:

  • Sopot - 29 stopni Celsjusza
  • Gdańsk - 28 stopni Celsjusza
  • Władysławowo - 26 stopni Celsjusza
  • Chałupy - 26 stopni Celsjusza
  • Łeba - 23 stopni Celsjusza
  • Hel - 26 stopni Celsjusza

Pogoda latem - czego powinniśmy się spodziewać?

Jak podaje amerykański serwis AccuWeather, tegoroczne polskie lato może przynieść wiele gwałtownych burz. Do tego możemy spodziewać się wielu upalnych dni, w których trakcie temperatury wyniosą powyżej 30 stopni Celsjusza.

Musimy jednak pamiętać, że są to jedynie prognozy, które nie muszą wcale dokładnie się sprawdzić.

Pogoda na wakacje: lipiec i sierpień 2018. Prognoza: pogoda długoterminowa nad morzem, w górach i na Mazurach >>

Więcej o: