Dzień łapania za biust 2018 - co to za święto i kiedy je obchodzimy?

Dzień łapania za biust to jeden z najbardziej znanych dni z kalendarza świąt nietypowych. Już sama nazwa wzbudza spore kontrowersje. Kiedy wypada ten dzień?

Dzień łapania za biust 2018 - co to za święto?

Kalendarz świąt nietypowych bywa naprawdę zaskakujący. Wiele osób może być więc w szoku, gdy dowie się, że zgodnie z nim na początku lipca obchodzony jest Dzień łapania za biust. 

Już sama nazwa może wzbudzać kontrowersje. Dla wielu pań to po prostu przejaw seksizmu. Łapanie za biust, podobnie jak za pośladki, uznawane jest za objaw szowinizmu i braku ogłady. Oburzające jest to zwłaszcza w sytuacji, gdy robi to osoba, z którą nie łączą nas intymne relacje.

Dzień łapania za biust - kiedy?

Dzień łapania za biust obchodzony jest od kilku lat 5 lipca. Jego geneza jest dosyć nietypowa. W 2009 roku pewien rosyjski komik namówił 100 przypadkowo spotkanych kobiet na to, by pozwoliły mu dotknąć swoich piersi. Jak twierdził, po takiej wymianie energii, jest godzien uścisnąć dłoń Władimirowi Putinowi.

Jednak w niektórych krajach święto jest obchodzone 31 marca. Promowana jest wówczas profilaktyka raka piersi. Dlatego, jeśli nie podoba nam się nazwa i idea lipcowego święta, możemy zainspirować się tym pomysłem.

Duży biust to nie tylko obciążenie dla kręgosłupa, ale także dla portfela. Czy stanik 65HH naprawdę musi kosztować majątek? >>

Samobadanie piersi - jak prawidłowo je wykonać?

Dzień łapania za biust - dlaczego obchodzimy?

O ile dzień łapania za biust może wydawać się na głupim świętem, o tyle można wykorzystać je w słusznym celu. To dobra okazja, by zbadać piersi. Szybkie wykrycie raka piersi zwiększa szansę na wyleczenie. Dlatego radzi się, by młodsze panie przynajmniej raz do roku wykonywały USG. Z kolei starsze powinny co roku robić badania mammograficzne.

Samobadanie piersi - wiesz jak się badać prawidłowo? >>

Kalendarz świąt nietypowych

Kalendarz świąt nietypowych to rozpiska dosyć zaskakująca, a momentami także zabawna. Gdy po raz pierwszy widzimy niektóre nazwy, wydaje nam się, że to żart. Wymienione w kalendarzu okazje nie mają nic wspólnego ze świętami religijnymi ani z uroczystościami państwowymi. 

Jakie inne okazje czekają nas w lipcu? Oto przykłady kilka lipcowych świąt nietypowych:

  • Święto Hot-doga - 4 lipca
  • Światowy Dzień pocałunku - 6 lipca
  • Dzień chodzenia do pracy inną drogą - 9 lipca
  • Dzień Frytek - 13 lipca

"Tylko piersi w rozmiarze D się podobają", mają je "lepsze samice". Po tym tekście Białorusinki zdjęły bluzki >>

Więcej o: