Program TV na dziś: finał mistrzostw świata w piłce nożnej, kultowy "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" i przejmujący polski dramat "Yuma"

Program TV na niedzielę 15.07 został zdominowany przez jedno wydarzenie. Tak, to już dzisiaj. Przed nami najważniejszy mecz mundialu - finałowa rozgrywka, w której zmierzą się dwie najlepsze drużyny świata. A co oprócz meczu znajdziemy w programie TV na dziś?

NIEDZIELA 15.07.2018

Mistrzostwa świata w piłce nożnej nieubłaganie dobiegają końca. Czeka nas finałowe starcie. Mecz o pierwsze miejsce z pewnością zgromadzi przed telewizorami mnóstwo osób. Nie tylko wiernych kibiców, lecz także tych, którzy piłkę nożną oglądają sporadycznie.

PROGRAM TV na dziś: MECZ

TVP 1 godz. 16:50

  • Piłka nożna: MŚ - Rosja 2018 - mecz o I miejsce Francja-Chorwacja

Największe piłkarskie emocje rozpoczynamy oczywiście tradycyjnie od mundialowego studia o 16:40 - "Piłka nożna: MŚ - Rosja 2018 - studio".  Dziś w Soczi do walki o pierwsze miejsce turnieju staną drużyny Francji i Chorwacji. Gotowi na niezapomniane emocje?

A co po wielkim finałowym meczu? Warto zostać przed telewizorem. Dziś w programie TV same perełki. Co warto obejrzeć w telewizji w niedzielę 15.07.2018?

Przeczytaj także: Komedie romantyczne. Ranking top 10 najlepszych filmów o miłości

PROGRAM TV na dziś: FILM

TVN godz. 20:00

  • "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) - fantastyczny, USA/Nowa Zelandia 2001, reż. Peter Jackson, wyk. Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Liv Tyler (178 min.)

Dzielny hobbit - Frodo Baggins (Elijah Wood) - stawia czoła Władcy Ciemności, Sauronowi. Stara się nie dopuścić, by magiczny pierścień wpadł w jego ręce. Wraz z wiernymi przyjaciółmi: czarodziejem Gandalfem, elfem Legolasem, krasnoludem Gimlim oraz Aragornem, Boromirem, Samem, Merrym i Pippinem, wyrusza w niebezpieczną podróż. Celem nieustraszonej drużyny jest zniszczenie pierścienia w miejscu, w którym został wykuty - w wulkanicznym ogniu Góry Przeznaczenia. Losy świata zależą od powodzenia tej misji.

TV PULS godz. 20:00

  • "Piąty element" (The Fifth Element) - science fiction, Francja 1997, reż. Luc Besson, wyk. Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm, Milla Jovovich (126 min.)

Nowy Jork, rok 2259. Ziemia stoi w obliczu zagłady, została zaatakowana przez kosmicznych najeźdźców, którym przewodzi Zorg. Inwazję z kosmosu może powstrzymać jedynie "piąty element" - substancja ukryta w miejscu, którego nikt z ludzi nie pamięta. Jedynie stary naukowiec, Victor Cornelius (Ian Holm), zna rozwiązanie tajemnicy.

Program TV na dziś: Piąty elementProgram TV na dziś: Piąty element materiały prasowe

TV 4 godz. 21:50

  • "Krwawa rzeka" (The River Murders) - thriller, USA 2011, reż. Rich Cowan, wyk. Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames, Gisele Fraga (92 min.)

Detektyw Jack Verdon prowadzi śledztwo w sprawie serii morderstw. Agent FBI odkrywa, że Jack z każdą z ofiar był w jakiś sposób związany. Przez to detektyw staje się głównym podejrzanym. FBI odsuwa go od sprawy. Mężczyzna nie poddaje się i rozpoczyna śledztwo, na własną rękę. Chce znaleźć prawdziwego zabójcę i oczyścić swoje dobre imię.

TVP 1 godz. 22:55

  • "Yuma" - dramat kryminalny, Polska/Czechy 2012, reż. Piotr Mularuk, wyk. Jakub Gierszał, Jakub Kamieński, Katarzyna Figura, Tomasz Kot (113 min.)

Przełom lat 80. i 90. Zyga (Jakub Gierszał) mieszka niedaleko granicy Polski i Niemiec. Chciałby osiągnąć sukces albo chociaż więcej niż jego rodzice, którzy przez całe życie ledwie wiążą koniec z końcem. Za namową ciotki chłopak zaczyna "jumać", czyli kraść luksusowe towary w Niemczech i sprzedawać je w Polsce. Szybko się wzbogaca i zyskuje rozgłos wśród sąsiadów. Nie podoba się to rosyjskim gangsterom. Mafioso "Opat" zaczyna interesować się majątkiem Zygi. Przed młodym chłopakiem coraz więcej moralnych dylematów i problemów. Dotychczasowe drobne kradzieże zamieniają się w coraz większe zbrodnie.

PROGRAM TV na dziś: PROGRAM ROZRYWKOWY

TVP 2 godz. 14:00

  • "Familiada", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Karol Strasburger (25 min.)

"Familiada" gości w naszych domach od 1994 roku. Nic dziwnego. Rodzinny teleturniej świetnie sprawdza się podczas weekendowych spotkań z najbliższymi. Karol Strasburger zadaje pytania, a my przed telewizorami zgadujemy wraz z uczestnikami w studiu.

TVP 2 godz. 14:35

  • "Koło fortuny", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Rafał Brzozowski (30 min.)

Po "Familiadzie" nie uciekajcie od razu sprzed telewizorów. Przed nami rozśpiewany Rafał Brzozowski i urocza Miss Polonia - Izabela Krzan. Zagadka goni zagadkę. Czy znacie dobrze polskie przysłowia? Jeśli tak, to macie szanse wykazać się wiedzą.

TVP2 godz. 15:20

  • "Kocham Cię, Polsko!", teleturniej, Polska 2018, prowadząca: Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Antoni Królikowski (46 min.)

W teleturnieju biorą udział same gwiazdy. W quizach i zagadkach muzycznych sprawdzają swoją wiedzę, a my możemy pogłębić wiadomości na temat ojczyzny. Drużyny celebrytów prowadzą do zwycięstwa: Antek Królikowski i Tomasz Kammel, natomiast nad sprawiedliwym rozdziałem punktów czuwa sympatyczna Barbara Kurdej-Szatan.

POLSAT godz. 17:50

  • "Nasz nowy dom" - reality show, Polska 2018, prowadząca: Katarzyna Dowbor (42 min.)

Rodziny, które zostały wybrane do udziału w programie przez Katarzynę Dowbor, mieszkają w bardzo złych warunkach. Ekipa programu podejmie się nadzwyczajnego zadania. W zaledwie pięć dni wyremontuje im dom i odmieni życie bohaterów odcinka.

TVP 2 godz. 18:30

  • "Postaw na milion", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Łukasz Nowicki

To jeden z nielicznych teleturniejów, w których duże pieniądze pojawiają się już na początku. Zawodnicy otrzymują od prowadzącego (Łukasz Nowicki) milion złotych. Następnie muszą poprawnie odpowiedź na osiem pytań z dwóch wybranych kategorii. Nie jest to proste zadanie, podczas każdego pytania obstawiają konkretne kwoty i niestety często je tracą.

Przeczytaj także:

Więcej o: