DaWanda kończy swoją działalność. Co zamknięcie platformy oznacza dla klientów i sprzedawców?

DaWanda kończy swoją działalność. Po sześciu latach znika z polskiego ryku. Kiedy dojdzie do ostatecznego zamknięcia platformy i gdzie będziemy mogli kupować produkty handmade i vinatge?

DaWanda Polska - zamknięcie platformy

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wycofaniu z polski sieci sklepów Aldo. Teraz kolejna zła wiadomość. Z naszego rynku (a także rynków innych państw) znika DaWanda. Ostatnie zakupy na platformie będziemy mogli zrobić w sierpniu. Do tego czasu będzie pracował także zespół obsługi klientów i sprzedawców. Na razie nie wiadomo, czy w tym okresie dla klientów zostaną przygotowane specjalne promocje lub wyprzedaże.

Aldo Polska - zamknięcie wszystkich sklepów. Czekają nas wielkie wyprzedaże - nawet 50 proc. taniej >>

Decyzję o zakończeniu działalności podjęli udziałowcy i członkowie zarządu DaWandy. Nie jest jeszcze znany oficjalny powód.

To nie była łatwa decyzja. Włożyliśmy wiele serca i wysiłku w tworzenie naszej platformy

- mówi Claudia Helming, założycielka i dyrektor zarządzająca DaWandy.

DaWanda kończy działalność - co dalej?

Jednak to nie koniec ważnych informacji. Mimo że DaWanda kończy swoją działalność, nadal będziemy mieli możliwość zakupu produktów sprzedawanych do tej pory na platformie.

Wiadomo już, że DaWanda porozumiała się z platformą Etsy. To na nią zostaną przeniesione e-sklepy z asortymentem i ocenami klientów. Jeśli po zakończeniu działalności DaWandy odwiedzimy jej stronę, będziemy przekierowywani na witrynę Etsy.

Etsy to globalna platforma z artykułami vinatage i handmade. Jak przekonuje w komunikacie przesłanym do mediów Claudia Helming, dzięki temu porozumieniu otworzą się drzwi dla twórców do sprzedaży produktów na całym świecie.

DaWanda.pl - co to?

DaWanda powstała 12 lat temu. Jeszcze w 2018 roku prowadziła działalność w 20 krajach. Jej twórcami są Claudia Helming i Michael Pütz. W Polsce platforma działała przez sześć lat. Codziennie na jej stronie pojawiało się blisko 15 tysięcy nowych produktów.

Platforma prowadziła współpracę z różnymi twórcami handmade i design, którzy sprzedawali na niej swoje wyroby. Przez to DaWanda stała się cenioną alternatywą dla osób, które nie przepadają za masowymi produktami z sieciówek. 

Zobacz także:

 

Więcej o: