Joanna Kulig będzie nominowana do Oscara? Kiedy poznamy nominacje?

Joanna Kulig otrzyma nominację do Oscara? Jeden z filmowych magazynów umieścił ją na liście oscarowych pewników. Czy rola w "Zimnej wojnie" zapewni Joannie Kulig to zaszczytne wyróżnienie?

Joanna Kulig ma szansę na nominację do Oscara?

Joanna Kulig będzie kandydatką do Oscara? Takie przypuszczenia pojawiły się po tym, jak filmowy magazyn "IndieWire" umieścił polską aktorkę na liście oscarowych pewniaków. Inne kandydatki to m.in. Lady Gaga i Nicole Kidman.

Nagroda Akademii Filmowej - kiedy nominacje 2018?

Czy Joanna Kulig otrzyma nominację do Oscara? Niestety odpowiedzi na pytanie przez kilka miesięcy jeszcze nie poznamy. To dlatego, że lista nominowanych aktorów będzie ogłoszona prawdopodobnie w styczniu 2019 roku.

Gwiazdy "Zimnej wojny" Pawlikowskiego Joanna Kulig i Tomasz Kot zdradzają, do kogo są porównywani w Cannes. "W Timesie ktoś napisał, że jestem polskim Clivem Owenem"

 "Zimna wojna" w Cannes - Paweł Pawlikowski z nagrodą

Joanna Kulig zagrała jedną z głównych ról w najnowszym filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna". To właśnie ten występ ma zapewnić polskiej aktorce nominację do Oscara.

Aktorka pojawiła się na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes wraz z ekipą filmu "Zimna wojna". W jego trakcie Paweł Pawlikowski otrzymał Złotą Palmę za reżyserię, a sam film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem jury i widzów.

Oto słowa na temat filmu słynące z krytycznych opinii dziennikarki Karoliny Korwin-Piotrowskiej:

Od czasów kina Kieślowskiego nie było u nas TAKIEGO kina. Tak doskonałego, uniwersalnego, tak bezbłędnego. Zawsze chciałam to napisać, niestety nie zawsze mogłam, ale ta chwila nadeszła- tu wszystko jest co najmniej doskonałe. Sięgnęliście gwiazd. Latajcie wysoko i nie dajcie się nigdy i nikomu ściągnąć na ziemię. Niech ta bajka trwa. Tomek, Aśka, Borys, Agata i Adam w jednej, ale jakże ważnej scenie- mistrzostwo. 

Joanna Kulig - filmografia, film francuski

Joanna Kulig urodziła się w 1982 roku w Krynicy-Zdrój. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwiga Solskiego w Krakowie. W latach 2007-2008 współpracowała z krakowskim Teatrem Starym. Popularność zdobyła dzięki jednej z głównych ról w filmie "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej.

Oprócz "Zimnej wojny" Joanna Kulig zagrała także w wielu innych produkcjach. Oto fragment jej bogatej filmografii: 

  • "Kobieta z piątek ulicy" (2011, reż. Paweł Pawlikowski, film francuski)
  • "Zagubiony czas" (2011, reż. Anna Justice)
  • "Sponsoring" (2011, reż. Małgorzata Szumowska)
  • "Ida" (2013, reż. Paweł Pawlikowski)
  • "Nieulotne" (2013, reż. Jacek Borcuch)
  • "Disco Polo" (2015, reż. Maciej Bochniak)

Zobacz także:

Więcej o: