Dzień Pocałunku 2018 - kiedy wypada i skąd wzięła się ta tradycja?

Dzień Pocałunku to jedno z wielu świąt nietypowych w lipcu. Kiedy wypada i w jaki sposób obchodzi się to święto? Co zyskujemy dzięki pocałunkom?

Dzień Pocałunku 2018 - kiedy obchodzimy?

Niedawno pisaliśmy o światowym dniu łapania za biust. Przed nami kolejne święto nietypowe. 6 lipca będziemy świętować Światowy Dzień Pocałunku. 

Dzień ten zaliczany jest do świąt nietypowych. Tego typu okazje nie są związane z uroczystościami państwowymi ani religijnymi. Mimo to wiele z nich cieszy się dużą popularnością.

Słynny pocałunek na Times Square. Wiedzieliście, że za tym zdjęciem-ikoną stoi historia molestowania? >>

Światowy Dzień Pocałunku 2018 

O tym, jak ważne są pocałunki, świadczy chociażby fakt, że większość z nas dokładnie pamięta swój pierwszy pocałunek przez całe życie. Niektórzy wręcz mitologizują ten moment.

Pocałunki kojarzą się z reguły z czymś bardzo przyjemnym. Mimo że z czasem stają się czymś normalnym, w okresie nastoletnim wiele osób czeka na to doświadczenie z niecierpliwością. Znamy je z filmów i książek, dlatego chcemy doświadczyć ich także na własnej skórze.

"Nieporadnik damsko-męski" odc. 15: co najgorszego można zrobić podczas całowania?

Dzień Pocałunku 2018 - korzyści wynikające z całowania

Podobno pocałunki praktykuje 90 proc. światowej społeczności.  W ciągu całego życia przeciętny człowiek całuje się w sumie aż przez 14 dni! Z kolei najdłuższy pocałunek w historii trwał prawie 59 godzin. 

Co ciekawe, pocałunek z języczkiem angażuje aż... 34 mięśnie twarzy! Oprócz tego warto pamiętać, że pocałunki:

  • niwelują stres
  • dobrze wpływają na krążenie
  • mogą przyczynić się nawet do obniżenia cholesterolu

Świętuje nie tylko Polska

Dzień Pocałunku jest znany i celebrowany na całym świecie. Święto to stworzyła pewna brytyjska firma, zajmująca się sprzedażą abonamentu stomatologicznego. Pomysł spodobał się Organizacji Narodów Zjednoczonych, która na początku lat 90. XX wieku  ustanowiła Dzień Pocałunku międzynarodowym świętem.

Międzynarodowy dzień pocałunku - grudzień czy czerwiec?

Co ciekawe, pocałunki mają zarezerwowane aż dwa dni w ciągu roku w kalendarzu świąt nietypowych. Międzynarodowy Dzień Pocałunku obchodzony jest 28 grudnia. Warto także pamiętać, że tuż po Światowym Dniu Pocałunku wypada kolejne ciekawe święto. Już 7 lipca czeka nas Światowy Dzień Czekolady. 

Zobacz także:

Więcej o: