Wieczór kawalerski. Gdzie zorganizować imprezę i kto powinien za nią zapłacić?

Wieczór kawalerski to dobrze znany zwyczaj przedślubny. Przyszły pan młody spotyka się z gronem najbliższych znajomych, aby cieszyć się ostatnimi chwilami stanu wolnego. Gdzie zorganizować taką imprezę?

Sezon ślubny w pełni. Wiele par chętnie decyduje się na wzięcie ślubu i zorganizowanie wesela w miesiącach letnich ze względu na pogodę i możliwość wybrania opcji plenerowej. Zanim jednak dojdzie do tego wydarzenia, zwyczajem jest organizowanie wieczorów panieńskich i wieczorów kawalerskich. 

Panie często obawiają się, że wieczór kawalerski ich przyszli mężowie spędzą w towarzystwie striptizerek. Tymczasem jest naprawdę wiele innych sposobów, na które organizuje się wieczór kawalerski. Wciąż pojawiają się nowe rozrywki i miejsca, a co za tym idzie - nowe pomysły na tego typu imprezę.

Wiele oczywiście zależy od tego, na co zdecyduje się świadek przyszłego pana młodego, który powinien zająć się organizacją wieczoru kawalerskiego. Należy jednak zakładać, że są oni bliskimi przyjaciółmi lub członkami rodziny i dobrze się znają, więc świadek wie, co spodoba się (jeszcze) kawalerowi. Dopasowanie zabaw do preferencji bohatera wieczoru to już połowa sukcesu.

Wieczór kawalerski - gdzie zorganizować?

Pomysł i miejsce na pewno powinny być dostosowane nie tylko do upodobań mężczyzny, który wkrótce ma się ożenić, ale też do liczby zaproszonych osób. Z tego powodu np. wyjście do escape roomu nie będzie dobrym pomysłem, jeśli w wieczorze kawalerskim bierze udział np. 20 osób. Ale jeśli kilka, już jak najbardziej tak. Zwłaszcza że w wielu tego typu miejscach jest możliwość podzielenia się na dwie drużyny, które rywalizują ze sobą w osobnych pokojach.

Często wybieranym pomysłem jest też wyjście na paintball w najróżniejszych formach, np. leśny czy laserowy. Panowie chętnie spędzają czas również na quadach czy strzelnicy, wybierają się na gokarty czy przejażdżkę monster truckami. Wiele wieczorów kawalerskich odbywa się też poza miastem lub nawet w innym kraju. Jeśli wszystkim uczestnikom pasuje taka forma wieczoru kawalerskiego, to jest to naprawdę dobry pomysł. Wyjazdowy wieczór kawalerski zawsze jest okazją, aby zobaczyć coś nowego i odwiedzić nieznane dotąd miejsca.

Można więc powiedzieć, że wieczór kawalerski już chyba przestał kojarzyć się z szaloną nocą, po której w mediach społecznościowych hulają kompromitujące zdjęcia - często jedyny sposób na to, aby przypomnieć sobie, co działo się poprzedniego wieczoru. Dla wielu panów wieczór kawalerski to po prostu okazja, aby spotkać się z najbliższymi przyjaciółmi, porozmawiać, wypić piwo, zjeść ulubione danie i zwyczajnie dobrze się bawić.

Wieczór kawalerski - kto powinien zapłacić?

Z tym bywa różnie. Na pewno sprawy płatności trzeba dokładnie ustalić jeszcze przed samą imprezą, aby później już tylko zająć się dobrą zabawą. Możecie więc zdecydować się na składkę i w ogóle nie angażować przyszłego pana młodego w kwestie finansowe, ale częstym rozwiązaniem jest dzielnie się kosztami po połowie - między bohatera wieczoru a zaproszonych gości. Niektórzy lubią mieć wszystko pod kontrolą, więc w takich sytuacjach lepiej skonsultować z panem młodym również sprawy płatności.

Może to też cię zainteresuje: Fotograf zepsuł zdjęcia ze ślubu? Zapłaci zadośćuczynienie. Zapadł precedensowy wyrok

Zespoły weselne - jak wybrać najlepszy? DJ wodzirej na wesele to też popularna opcja

Więcej o: