Fantazje erotyczne. Psycholog sprawdził, o których ludzie marzą najczęściej

Fantazje erotyczne są czymś, co wiele osób pozostawia tylko w sferze marzeń i boi się mówić o nich głośno. Ale jeden z psychologów sprawdził, które fantazje seksualne są najpowszechniejsze.

Fantazje erotyczne to jeden z przedmiotów badań psychologa społecznego, Justina Lehmillera. Podczas przygotowywania swojej najnowszej książki "Tell me what you want" (pol. "Powiedz mi, czego chcesz"), zapytał 4175 Amerykanów o ich życie seksualne. Poprosił między innymi, aby odpowiedzieli, jak często fantazjują o innych osobach, miejscach czy rzeczach. Na tej podstawie wyodrębnił siedem najczęstszych fantazji erotycznych.

Fantazje erotyczne - siedem najpowszechniejszych według Lehmillera:

 1. Seks w trójkącie - ta fantazja była najczęściej wybierana, wskazało na nią 89 procent badanych. Z odpowiedzi wynikało, że heteroseksualni mężczyźni najczęściej wyobrażali sobie trójkąt z dwiema kobietami, zaś heteroseksualne panie nie określiły swoich preferencji.
 2. BDSM - 65 proc. osób, z którymi rozmawiał psycholog, przyznało, że chciałoby dostawać klapsy, być gryzionymi lub oblewanymi gorącym woskiem. Kobiety ujawniły, że chętnie oddałyby się w takich sytuacjach pod kontrolę partnera.
 3. Urozmaicenie związku - z badań Lehmillera wynika, że wiele osób marzy o tym, aby przełamać rutynę. Chciałyby częściej zmieniać pozycje, miejsca, w których uprawiają seks czy partnerów. 
 4. Seks w miejscu publicznym - jedna z największych fantazji kobiet, które przyznały, że często myślą o seksie w miejscach publicznych, gdzie istnieje ryzyko, że mogłyby zostać przyłapane. Wśród najczęściej wymienianych lokalizacji znalazły się: biuro, park i winda.
 5. Otwarty związek - duża liczba uczestników badania wskazała, że chcieliby uprawiać seks z innymi osobami, gdyby ich partner wyraził na to zgodę. 79 proc. mężczyzn i 62 proc. kobiet fantazjuje o otwartym związku, a 58 proc. badanych przyznało, że myślą o oglądaniu partnera, kiedy uprawia seks z kimś innym.
 6. Bardziej znaczący seks - taka fantazja jest marzeniem większości. Co dokładnie znaczy? Uczestnicy badania Lehmillera wyjaśnili, że chcieliby czuć się bardziej doceniani, kochani i pożądani. 
 7. Seks z osobą tej samej płci - to ostatnia z siedmiu najpopularniejszych fantazji seksualnych. Przyznało się do niej 59 proc. heteroseksualnych kobiet i 26 proc. heteroseksualnych mężczyzn.

Czy "penis armata" jest lepszy niż "penis pufa"? [LEPSZY SEKS]

"Chciałbym, żeby ludzie realizowali swoje fantazje erotyczne"

W rozmowie z brytyjskim serwisem The Independent Lehmiller powiedział, że chciałby, aby jego książka pomogła ludziom lepiej zrozumieć ich fantazje erotyczne, dzięki czemu będą się czuli mniej zażenowani i zaniepokojeni. Przyznał też, iż ma nadzieję, że zdecydują się na rozmawianie, a nawet realizację tych fantazji, o ile oczywiście są bezpieczne, zgodne z prawem i wszystkie zaangażowane strony się na nie zgadzają.

To też może cię zainteresować: Brzydzi cię seks podczas okresu? Ten kubeczek jest dla ciebie. Ani ty, ani partner nie zauważycie różnicy

Więcej o:
Komentarze (28)
Fantazje erotyczne. Psycholog sprawdził, o których ludzie marzą najczęściej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • P B

  Oceniono 18 razy 16

  Trzeba być świadomą siebie osobą, dobrać partnera seksualnego o podobnym temperamencie i fantazje realizować, a nie snuć bzdety klepiąc bezsensowne życie u boku osoby, z którą nic człowieka nie łączy.

 • ja5569

  Oceniono 13 razy 13

  Jak bylem mlody, to fantazjowalem o seksie z sasiadka z pietra nizej. Dzis to juz mnie prawie w ogole nie kreci.

 • priscilla.krolowa.pustyni

  Oceniono 11 razy 11

  Przebieranie się za chomika to jest dopiero coś!

 • felicjaczerwinska

  Oceniono 9 razy 7

  Tylko szyszki. Wszędzie szyszki.

 • batura3

  Oceniono 5 razy 5

  sex z księdzem....szatańska perwersja:)))

 • t_uptus

  Oceniono 5 razy 5

  Czy mozna marzyc o fantazjach? Albo fantazjowac o marzeniach ?

 • Gość: Perhaps

  Oceniono 4 razy 4

  Zasadniczo fantazje są po to, by pozostać fantazjami. Fantazje mają określone funkcje i człowiek fantazji potrzebuje. Jeżeli zostaną spełnione/zrealizowane, to człowiek sobie poszuka nowych fantazji.
  Psycholog powinien to jednak wiedzieć.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 2

  moja najczestsza fantazja, to ze mam seks, znaczy ciupciam ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX