Program TV na dziś: kultowy "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", trzymające w napięciu kino akcji "Osaczeni" oraz polski dramat "Królewicz Olch"

Piękna pogoda za oknem, więc korzystajmy z niej za dnia. Bo wieczorem żadna siła nie odpędzi nas od telewizora. Co znajdziemy w programie TV na dziś? Sprawdziliśmy program TV i wybraliśmy dla was kilka hitów, które po prostu trzeba zobaczyć.

NIEDZIELA 22.07.2018

PROGRAM TV na dziś: FILM

TVN godz. 20:00

  • "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" (The Lord of the Rings: The Two Towers) - fantasy, USA/Niemcy/Nowa Zelandia 2002, reż. Peter Jackson, wyk. Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen (179 min.)

Drużyna pierścienia uległa rozproszeniu: Boromir nie żyje, Merry i Pippin dostali się do niewoli, a Aragorn, Legolas i Gimli znaleźli nowych sprzymierzeńców. Ale bohaterowie nie poddają się. Wyprawa do Mordoru wciąż trwa. Frodo Baggins (Elijah Wood) i jego pomocnik Samwise Gamgee podążają w stronę Góry Przeznaczenia, aby tam dopełnił się los pierścienia. Ich celem jest wrzucenie go do piekielnego ognia. Po drodze udaje im się schwytać Golluma, jednego z wcześniejszych posiadaczy pierścienia. Hobbici zmuszają go, by wskazał im drogę do mrocznej krainy. Tymczasem czarodziej Saruman i Sauron wspólnie postanawiają zniszczyć ludzkość. Czy drużyna pierścienia im przeszkodzi?

Program TV na dziś: Władca Pierścieni: Dwie WieżeProgram TV na dziś: Władca Pierścieni: Dwie Wieże materiały prasowe

TV PULS godz. 20:00

  • "Osaczeni" (Entrapment) - sensacyjny, USA/Wielka Brytania/Niemcy 1999, reż. Jon Amiel, wyk. Sean Connery, Catherine Zeta-Jones, Ving Rhames, Will Patton (113 min.)

Robert MacDougal (Sean Connery) od lat cieszy się reputacją jednego z najlepszych złodziei dzieł sztuki. Kiedy w Nowym Jorku zostaje skradziony bezcenny obraz Rembrandta, Robert staje się od razu głównym podejrzanym. Jego tropem rusza detektyw Virginia Baker (Catherine Zeta-Jones). Wysyła ją towarzystwo ubezpieczeniowe, które z powodu kradzieży narażone jest na ogromne straty. Piękna dziewczyna udaje złodziejkę i nawiązuje znajomość z Robertem. Od tej pory zaczynają współpracować. Razem podróżują i opracowują plany skoków.

Program TV na dziś: OsaczeniProgram TV na dziś: Osaczeni materiały prasowe

TVN 7 godz. 20:00

  • "Inwazja" (The Invasion) - thriller, USA/Australia 2007, reż. Oliver Hirschbiegel, James McTeigue, wyk. Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam, Jackson Bond (99 min.)

Na terytorium Stanów Zjednoczonych rozbija się prom kosmiczny. Naukowcy są bardzo ostrożni, podejrzewają, że wrak jest skażony tajemniczym wirusem. Wkrótce ludzie zaczynają się przeobrażać w nieznane istoty. Jednak zarażonych wirusem trudno odróżnić, ponieważ zupełnie nie zmieniają się fizycznie.

To, co odróżnia ich od ludzi, to kompletne wyzbycie się jakichkolwiek emocji. Psychiatra Carol Bennell (Nicole Kidman) i jej przyjaciel, Ben Driscoll (Daniel Craig), odkrywają, że tajemniczy wirus atakuje ludzi podczas snu. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą zdolną ocalić ludzkość jest syn Carol, Oliver.

TVP KULTURA godz. 20:00

  • "Królewicz Olch" - dramat, Polska 2016, reż. Kuba Czekaj, wyk. Agnieszka Podsiadlik, Stanisław Cywka, Sebastian Łach, Bernhard Schutz (97 min.)

Wybitnie utalentowany kilkunastoletni chłopiec rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem jest światło. Jest zamknięty w sobie, ma problemy emocjonalne. Dodatkowo jego matka w żaden sposób nie jest w stanie mu pomóc. Sama jest niestabilna emocjonalnie.

W ich życiu pojawia się pewien mężczyzna. Między trójką bohaterów tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami - wyrusza w podróż, choć wie, że może zginąć.

Program TV na dziś: Królewicz OlchProgram TV na dziś: Królewicz Olch materiały prasowe

PROGRAM TV na dziś: PROGRAM ROZRYWKOWY

TVP 2 godz. 14:00

  • "Familiada", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Karol Strasburger (25 min.)

"Familiada" to program, bez którego nie wyobrażamy sobie niedzielnego popołudnia. W porze obiadowej Karol Strasburger zasypuje nas i uczestników pytaniami. Nam odpowiada się zdecydowanie łatwiej, szybciej i bardziej błyskotliwie. W studiu dochodzi jeszcze stres i zmora rywalizacji.

TVP 2 godz. 14:30

  • "Koło fortuny", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Rafał Brzozowski (30 min.)

Po „Familiadzie” nie uciekajcie od razu sprzed telewizorów. Przed nami rozśpiewany Rafał Brzozowski i urocza Miss Polonia - Izabela Krzan. Zagdaka goni zagadkę. Czy znacie dobrze polskie przysłowia? To dopiero połowa sukcesu. Liczy się też… szczęście.

TVP2 godz. 15:15

  • "Kocham Cię, Polsko!", teleturniej, Polska 2018, prowadząca: Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Antoni Królikowski (46 min.)

W teleturnieju biorą udział same gwiazdy. W quizach i zagadkach muzycznych sprawdzają wiedzę znani i lubiani, a my możemy wraz z nimi pogłębić wiadomości na temat ojczyzny. Drużyny celebrytów prowadzą do zwycięstwa: Antek Królikowski i Tomasz Kammel. A nad uczestnikami i sprawiedliwym rozdziałem punktów czuwa sympatyczna i zabawna Barbara Kurdej-Szatan.

POLSAT godz. 17:50

  • "Nasz nowy dom", reality show, Polska 2018, prowadząca: Katarzyna Dowbor (42 min.)

Odcinek 54. Rodziny, które zostały wybrane do udziału w programie, mieszkają w bardzo złych warunkach. Z trudem łączą koniec z końcem, nie mają pieniędzy na remont domu. A potrzebny jest on z całą pewnością. Ekipa programu podejmie się nadzwyczajnego zadania. W pięć dni wyremontuje ich domostwa. Pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor fachowcy przeprowadzą gruntowny remont.

TVP 2 godz. 18:35

  • "Postaw na milion", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Łukasz Nowicki

To jeden z nielicznych teleturniejów, w których duże pieniądze pojawiają się już na początku. Zawodnicy otrzymują od prowadzącego (Łukasz Nowicki) milion złotych. Potem czeka ich już "tylko" osiem pytań. Obstawiają odpowiedzi i… tracą kolejne tysiące.

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o: