Primark wreszcie w Polsce. W których miastach marka otworzy swoje pierwsze sklepy?

Primark to irlandzka marka odzieżowa, która swój międzynarodowy sukces zawdzięcza niskim cenom. Dotąd na zakupy w sieciówce Polacy wybierali się do Londynu i Berlina. Wygląda jednak na to, że Primark w Polsce też wreszcie otworzy swoje sklepy.

Primark w Polsce to marzenie wielu rodaków. Marka, która wywodzi się z Irlandii, ze względu na wyjątkowo niskie ceny zdobyła rzesze oddanych klientów w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych.

Primark: Londyn (Oxford Street) i Berlin (Alexanderplatz)

Wśród nich są też Polacy, którzy dotąd na zakupy do Primarka (często nazywanego przez nich "Primani" z połączenia nazwy "Primark" i nazwiska jednego z najsłynniejszych włoskich kreatorów mody, Giorgio Armaniego) najczęściej jeździli do Londynu (przy Oxford Street znajduje się jeden z flagowych i największych sklepów marki) oraz Berlina (odwiedzając czteropiętrowego giganta przy Alexanderplatz wręcz trudno nie natknąć się na rodaków).

PrimarkPrimark Shutterstock

Primark w Polsce

Plotki o tym, że Primark otworzy w końcu swój pierwszy sklep w Polsce pojawiały się już od kilku lat. Tymczasem "Puls Biznesu" dotarł do informacji, zgodnie z którymi irlandzka sieciówka w końcu rzeczywiście zdecydowała się na ten krok.

Sieć ma "negocjować po cichu kolejne lokalizacje nad Wisłą". Portal powołuje się na informacje własnych źródeł, których nie zdradza. Jeden z informatorów twierdzi, że w Polsce mają zostać otwarte aż cztery sklepy Primark. Drugi, że dwa, ale za to podaje więcej szczegółów odnośnie lokalizacji.

Według niego sklepy Primark w Polsce miałyby zostać otwarte w Warszawie i Krakowie. W stolicy punkt sprzedażowy marki znalazłby się w budowanej właśnie Galerii Młociny, a w Małopolsce w miejscu wcześniej funkcjonującego marketu budowlanego albo w jednym z budynków zajmowanych przez firmę deweloperską ECE.

Primark w LondyniePrimark w Londynie Primark w Londynie

"Puls Biznesu" poprosił Primark o komentarz, jednak jego przedstawiciele odmówili odpowiedzi twierdząc, że firma jest częścią struktury notowanej na giełdzie spółki (Primark należy do koncernu Associated British Foods), co „wyklucza komentowanie spekulacji odnośnie do przyszłych otwarć”.

Sądząc po zainteresowaniu, jakie budzą produkty Primark w Polsce, otwarcie pierwszych sklepów nad Wisłą będzie prawdziwym hitem. Zwłaszcza, jeśli marka zdecyduje się też na uruchomienie sklepu internetowego.

Jak zorganizować zakupy w Primarku

Determinacja Polaków, którzy chcą kupić niedrogie ubrania i dodatki, jest bowiem naprawdę duża. Świadczą o tym choćby profile w mediach społecznościowych czy liczne filmiki na YouTubie, w których ludzie chwalą się swoimi "zdobyczami" z sieciówki albo wręcz tworzą całe poradniki na temat tego "jak zorganizować zakupy w Primarku w Berlinie".

Poza Wielką Brytanią, gdzie Primark ma już ponad 170 sklepów, sieciówka działa też m.in. w Niemczech, Austrii, Belgii i Hiszpanii. Jedynym krajem nieeuropejskim krajem, w którym działa sieciówka, są Stany Zjednoczone. W sumie tworzy ją już ponad 350 sklepów.

Zobacz też:

Więcej o: