Ewa Kasprzyk otwarcie o seksie w najnowszym wydaniu "Wprost": Pożądanie w człowieku nie gaśnie z wiekiem

Ewa Kasprzyk udzieliła wywiadu, który ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu "Wprost". Aktorka otwarcie opowiada w nim o seksualności dojrzałych kobiet. Uważa, że seks po sześćdziesiątce "smakuje" o wiele lepiej.

Ewa Kasprzyk nie wstydzi się własnego ciała i swojej seksualności. Nie waha się rozebrać na scenie teatru czy przed obiektywem fotografa. Kilka lat temu w sprzedaży pojawiła się na przykład książka o jej przeżyciach pt. "Mił.ość", w której zamieszczono wiele odważnych zdjęć. Potrafi jednak również otwarcie rozmawiać o seksualności swojej i swoich równolatków.

Aktorka niedawno przekroczyła sześćdziesiątkę, ale nie zamierza zasypiać gruszek w popiele i przeistoczyć się w babcię. Wręcz przeciwnie. Ostatnio straciła kilka kilogramów i wygląda kwitnąco. No i bez ogródek potrafi mówić o swoich potrzebach.

Ewa Kasprzyk: "Wolę się kojarzyć z seksem niż z geriatrią"

- Wszyscy się spodziewają, że kobieta po sześćdziesiątce powinna czołgać się w stronę cmentarza - tłumaczy aktorka w najnowszym numerze "Wprost". - A ja wolę się kojarzyć z seksem niż z geriatrią.

Aktorka twierdzi, że wiek to nic innego, jak tylko numer PESEL, natomiast wszystko inne (w tym zwłaszcza kompleksy) tkwi w nas samych. Z tego powodu nie lubi nazywać siebie czy swoich równolatek "kobietami w starszym wieku", tylko raczej "kobietami dojrzałymi".

"Pożądanie nie gaśnie z wiekiem"

Ewa Kasprzyk dowodzi też, że nawet z sześćdziesiątką czy siedemdziesiątką "na liczniku" można czerpać radość z życia - także seksualnego.

- Naukowcy dowiedli, że po siedemdziesiątce kobieta może mieć lepszy orgazm niż w latach młodości - mówi w wywiadzie dla "Wprost". - Choćby sanatorium w Ciechocinku jest przykładem, że seksualność czy pożądanie w człowieku nie gaśnie z wiekiem.

Jak tłumaczy, starsze kobiety pragną często młodszych od siebie mężczyzn, dzięki którym będą mogły przeżyć "coś szalonego". Słowa te w ustach aktorki nie dziwią, ponieważ - choć od wielu lat jest mężatką - w przeszłości była kilka razy podejrzewana o romans z młodszym mężczyzną.

Czytaj również:

57 lat, ale wciąż ma to coś. "Operacje plastyczne są jak wizyta u dentysty". Rozmowa z Ewą Kasprzyk

***

O Aktorce:

Ewa Kasprzyk urodziła się w Stargardzie. Ukończyła PWST w Krakowie. Jej pierwszą większą rolą filmową była Kwiryna w "Dziewczętach z Nowolipek". Najpopularniejsze produkcje z jej udziałem to m.in. "Kogiel-mogiel" czy "Kariera Nikosia Dyzmy". Występowała ponadto w licznych serialach, np. "Złotopolscy", "Na dobre i na złe" czy "Magda.M". Gra także w teatrach. W 1996 roku została odznaczona srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz kultury polskiej. Kasprzyk brała również udział w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", w którym zajęła czwarte miejsce tańcząc z Janem Klimentem.

Ewa Kasprzyk wiek: Aktorka obchodzi urodziny w nowy rok - 1 stycznia. Ma 61 lat (rodziła się w 1957).

Ewa Kasprzyk mąż: Mężem Ewy Kasprzyk jest Jerzy Bernatowicz, z wykształcenia inżynier budowy statków. Ponoć poznali się na basenie. Są małżeństwem od 35 lat.

***

Drodzy czytelnicy!

Bardzo zależy nam na waszych listach. Jeśli chcecie podzielić się z nami swoją historią, piszcie na adres kobieta@agora.pl. Opublikowane listy docenimy książkami.

Więcej o: