Program TV na dziś: ostatnia część fantastycznej trylogii "Władca Pierścieni: Powrót Króla", komedia kryminalna "Gambit, czyli jak ograć króla" i 11. Płocka Noc Kabaretowa

Weekend niestety się już kończy. Ale to nie znaczy, że mamy pogrążyć się w smutku! Jeśli doskwiera ci chandra, proponujemy zajrzeć do programu TV na dziś i wybrać do obejrzenia zabawną komedię albo program rozrywkowy. Co znajdziemy w programie TV dziś, czyli 29.07.2018?

NIEDZIELA 29.07.2018

PROGRAM TV na dziś: FILM

TVN godz. 20:00

  • "Władca Pierścieni: Powrót Króla" (The Lord of the Rings: The Return of the King) - fantasy, USA/Niemcy/Nowa Zelandia 2003, reż. Peter Jackson, wyk. Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen (210 min.)

To już ostatnia część trylogii napisanej przez Tolkiena. Zbliża się czas ostatecznej bitwy o losy świata. Mieszkańcy krain Śródziemia muszą zmierzyć się z armią Saurona. Gandalf próbuje połączyć ze sobą rozproszone wojska Gondoru. Wszyscy żołnierze dzielnie stawiają czoła legionom orków, ale ich siły są niestety niewystarczające. Ludzkość nigdy nie potrzebowała króla bardziej niż teraz. Aragorn dojrzewa do trudnej decyzji i chce wypełnić przeznaczenie - zamierza sięgnąć po należny mu z urodzenia tytuł. Frodo i Sam wciąż podążają w głąb Mordoru, aby zniszczyć pierścień. Tuż za nimi skrada się Gollum, który nie przestaje pożądać klejnotu. Czy hobbitom uda się wrzucić pierścień do piekielnego ognia?

Program TV na dziś: Władca Pierścieni - Powrót królaProgram TV na dziś: Władca Pierścieni - Powrót króla materiały prasowe

POLSAT godz. 22:55

  • "Gambit, czyli jak ograć króla" (Gambit) - komedia kryminalna, USA 2012, Michael Hoffman, wyk. Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman (100 min.)

Kustosz robiącej wrażenie kolekcji obrazów ekscentrycznego lorda Shabandara, Harry Deane (Colin Firth), ma dość podłego i wrednego szefa. Chce się zemścić - zamierza skłonić pracodawcę do zakupu zaginionego arcydzieła Moneta, które jest wyłącznie dobrą podróbką. Do realizacji planu potrzebuje pięknej kobiety. Harry wyrusza do Teksasu, gdzie poznaje seksowną i nieprzewidywalną P.J. Zaczyna się w niej zakochiwać.

TVP 1 godz. 23:45

  • "Dzieci Ireny Sendlerowej" (The Courageous Heart of Irena Sendler) - biograficzny, USA 2009, reż. John Kent Harrison, wyk. Anna Paquin, Danuta Stenka, Krzysztof Pieczyński, Marcia Gay Harden (97 min.)

Irena Sendlerowa mieszka z matką Janiną w okupowanym przez Niemców mieście. Tuż przed wybuchem II wojny światowej pracowała w miejskim ośrodku pomocy społecznej. Teraz jest pielęgniarką i ma oficjalny wstęp do getta. Potajemnie wnosi ubrania, jedzenie i lekarstwa na jego teren. Pewna żydowska kobieta prosi ją, aby wyprowadziła jej dziecko. Sendlerowa ratuje dziewczynkę. Ksiądz Godlewski namawia Irenę na szerszą akcji ratowania dzieci.

Program TV na dziś: Dzieci Ireny SendlerowejProgram TV na dziś: Dzieci Ireny Sendlerowej materiały prasowe

PROGRAM TV na dziś: PROGRAM ROZRYWKOWY

TVP 2 godz. 14:00

  • "Familiada", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Karol Strasburger (25 min.)

Karol Strasburger kolejny raz przywita w studiu dwie wyjątkowe rodziny. Która z nich sięgnie po zwycięstwo i wygra 15 000 zł? Finalistów tego odcinka oczywiście czeka jeszcze jedna nagroda - udział w kolejnym odcinku.

TVP 2 godz. 14:30

  • "Koło fortuny", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Rafał Brzozowski (30 min.)

Kto nie kocha słownych zgadywanek? Jeśli potrafisz w mig rozszyfrować słowo na podstawie tylko kilku liter, może powinieneś zgłosić się do teleturnieju prowadzonego przez Rafała Brzozowskiego i uroczą Izabelę Krzan? Gospodarze czekają na ciebie!

TVP2 godz. 15:15

  • "Kocham Cię, Polsko!", teleturniej, Polska 2018, prowadząca: Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Antoni Królikowski (46 min.)

Barbara Kurdej-Szatan przywita nas w kolejnym odcinku quizu wiedzy o Polsce. Naprzeciwko siebie staną do walki dwie drużyny. Jedną z nich prowadzi Tomasz Kammel, drugą Antek Królikowski. Który z nich tym razem sięgnie po zwycięstwo?

POLSAT godz. 17:50

  • "Nasz nowy dom", reality show, Polska 2018, prowadząca: Katarzyna Dowbor (42 min.)

Odcinek 55. Katarzyna Dowbor odwiedzi kolejną rodzinę, której los od lat rzuca kłody pod nogi. Smutnej rzeczywistości bohaterów towarzyszą bardzo ciężkie warunki mieszkaniowe. Prowadząca program wraz z ekipą remontową spróbują temu zaradzić. Na remont mają tylko pięć dni.

TVP 2 godz. 18:35

  • "Postaw na milion", teleturniej, Polska 2018, prowadzący: Łukasz Nowicki

To jeden z nielicznych teleturniejów, w których duże pieniądze pojawiają się już na początku. Dwójka uczestników wspólnie próbuje przetrwać trudne pytania Łukasza Nowickiego i wyjść ze studia z jak największą sumą pieniędzy.

TVP 2 godz. 20:05

  • "Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki", program muzyczny, Polska 2018, część 1,2 (120 min.)

Zamość jest drugim przystankiem na trasie koncertowej TVP 2. Na scenie pojawiają się same gwiazdy. Między innymi uczestnicy Eurowizji - Michał Szpak, Gromee i Lukas Meijer - a także Margaret, Patrycja Markowska czy Ray Wilson.

POLSAT godz. 20:05

  • "11. Płocka Noc Kabaretowa", kabaret, satyra, Polska 2018 (170 min.)

Artyści zmierzą się z legendą kobiety pracującej (znanej choćby z popularnego serialu „Czterdziestolatek”). Program poprowadzą Katarzyna Pakosińska, której towarzyszyć i wspierać będą Nowaki. Na scenie pojawi się między innymi Kabaret Skeczów Męczących.

Więcej o: