"Bake Off Junior" jesienią zadebiutuje w telewizji. Tym razem swoimi wypiekami pochwalą się dzieci

Program "Bake Off" powróci na antenę TVP2 już jesienią. Ale widzowie zobaczą go w zupełnie nowej odsłonie. Po raz pierwszy kuchnię przejmą dzieci. W "Bake Off Junior" zadebiutuje też nowa prowadząca.

Program "Bake Off", w którym uczestnicy starają się przygotować jak najlepsze wypieki i walczą o nagrodę pieniężną, jest dobrze znany widzom Telewizji Polskiej. W jesiennej ramówce pojawi się jednak w nieco zmienionej formie. Tym razem na cukierniczym polu wykażą się najmłodsi. W pierwszej edycji "Bake Off Junior" weźmie udział 12 dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

"Bake Off Junior" - dzieci zmierzą się w 20 konkurencjach

Zwycięzca programu "Bake Off Junior" otrzyma tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 25 tysięcy złotych. Umiejętności młodych cukierników będzie oceniać jury znane z poprzednich edycji programu - Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. Przygotowali oni aż 20 konkurencji, które pozwolą im sprawdzić i ocenić m.in. kreatywność i wyobraźnię młodych adeptów sztuki cukierniczej. Dzieci przygotują m.in.: drip cake, pizzę, babeczki, tartę warzywną i naleśniki francuskie.

Pizza na brokułowym spodzie [HAPS VEGE]

Wszyscy uczestnicy muszą trzymać się wyznaczonych zadań i wykonać je w określonym czasie. Do kulinarnej rywalizacji dojdzie w malowniczym, neorenesansowym pałacyku, który leży nad Zalewem Zegrzyńskim.

W "Bake Off Junior" zadebiutuje nowa prowadząca

Dotychczasowa prowadząca, Marcelina Zawadzka, w dziecięcej edycji programu będzie miała nową towarzyszkę. To Ida Nowakowska, która jest utytułowaną tancerką. Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się, gdy miała pięć lat. Lata ciężkiej pracy zaowocowały wieloma nagrodami, m.in.: Grand Prix Gold Pointe i mistrzostwem Europy w stepowaniu, dwukrotnie zwyciężyła też w prestiżowym Konkursie Tańca im. Wiesiołowskiego.

Razem z Marceliną Zawadzką Ida Nowakowska będzie dbała o atmosferę, komfort i dobre samopoczucie juniorów na planie.

Zobacz też: "World of Dance": Olga Kalicka i Karol Niecikowski poprowadzą nowe show Polsatu

Więcej o: