Pierwszym krokiem jest sporządzenie listy gości. Na tym etapie powinniśmy ustalić, kogo zapraszamy tylko na ślub, a kogo także na wesele. Na wszelki wypadek warto także przygotować rezerwową listę gości. Przyda się, gdy któraś zaproszonych osób, nie będzie mogła pojawić się na uroczystości.
Następnym krokiem jest przygotowanie zaproszeń ślubnych. Opinie o firmach zajmujących się ich przygotowaniem znajdziemy na forach internetowych. W tej kwestii możemy poradzić się także znajomych, którzy ślub i wesele mają już za sobą.
Zazwyczaj na stronach firm przygotowujących zaproszenia znajdziemy życzenia dla gości, które powinny znaleźć się na zaproszeniach. Jeśli jednak mamy własny pomysł, możemy zlecić także taką wersję.
Co powinno zawierać zaproszenie?
O czym jeszcze warto pamiętać?
W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie we dwoje i szczera propozycja. Jeśli osoba nie jest w stanie nam w tym momencie dać odpowiedzi, ustalmy także, do kiedy możemy czekać na informację.
W tej sytuacji nie powinniśmy czekać zbyt długo, aby zapraszająca osoba mogła znaleźć kogoś na nasze zastępstwo. Jeśli więc wiemy, że na imprezę iść nie możemy, poinformujmy o tym jak najszybciej.
O naszej nieobecności młodą parę powinniśmy poinformować jak najszybciej. Dzięki temu będą mogli oni zaprosić kogoś z listy rezerwowej gości. Jeśli łączą nas bliskie relacje, umówmy się na kawę lub obiad, aby na spokojnie wyjaśnić powód naszej nieobecności na weselu.
Wesele w pojedynkę często okazuje się trudnym doświadczeniem. Wiele osób wręcz rezygnuje z imprezy, by uniknąć niezręcznych pytań cioć i wujków dotyczących braku partnera. Nie powinniśmy jednak zapominać, że nawet w pojedynkę można dobrze się bawić.
Co więc robić, gdy ktoś zada nam niezręczne pytanie? Z reguły zaleca się spokojne i sympatyczne odpowiedzi. Najlepiej odpowiadać zwięźle i na temat (np. na pytanie "kiedy znajdziesz męża?" odpowiedz: "kiedy przyjdzie pora").