Czy wróciła moda na cienkie brwi? Rihanna i styl jej brwi na okładce "Vogue" wzbudziły sensację

"Mam nadzieję, że te brwi nie są kolejnym trendem. Nie mogłabym się ich pozbyć. Do tego potrzebne jest laserowe usuwanie" - to jeden z komentarzy pod zdjęciem okładki brytyjskiego magazynu "Vogue", na którym kontrowersyjny styl stylizacji brwi prezentuje Rihanna.

Czy wraca moda na cienkie brwi?

Gdy autorka okładkowego makijażu Isamaya Ffrench umieściła na swoim instagramowym profilu zdjęcia pokazujące make-up, który zrobiła Rihannie, zawrzało. Naturalne brwi ikony muzycznej zostały zgolone, a na ich miejsce narysowana cieniutka kreska w formie łuku. Skrajne emocje, które pojawiły się w komentarzach fanów, pokazują jak ważnym wyznacznikiem postrzegania piękna są brwi i ich kształt.

Okładka British VogueOkładka British Vogue Fot. Nick Knight

Rihanna? Okładka "Vogue"? To musi być nowy trend

Zachwyt i niepokój to powtarzające się reakcje na tę stylizację. Wierni czytelnicy modowej biblii, jaką jest "Vogue", mają dylemat, czy należy traktować to jak nową modę. Komentują: „Nie zgadzam się na takie brwi”, inni odpowiadają: „Nie musisz, to jest tylko na jedną okładkę”. 

Jednak czy rzeczywiście jest to nieszkodliwa, jednorazowa ekstrawagancja Edwarda Enninful, redaktora naczelnego odpowiedzialnego za wrześniowe wydanie "Vogue"? Wszyscy, którzy interesują się modą wiedzą, że wrześniowe wydanie jest najważniejszą edycją w roku. Na podstawie tej jednej okładki, co roku wyznaczane są trendy jesienno-zimowe w modzie. To najbardziej prestiżowa i jednocześnie najczęściej komentowana okładka w branży modowej, która jest inspiracją dla wielu profesjonalnych makijażystów.

Nie dziwi więc "przerażenie" niektórych komentujących na widok cieniutkich kresek. "Dobry Boże. Myślałam, że zostały na zawsze w latach 90." - napisała jedna z użytkowniczek. 

Trendy makijażowe lat 20-tych

Cienkie jak nitka brwi wypromowały w latach dwudziestych hollywoodzkie aktorki, po raz pierwszy goląc swoje własne brwi i zastępując je narysowaną kreską w kształcie łuku. W tamtych latach do sprzedaży wchodziły właśnie kolorowe kosmetyki, dzięki którym kobiety mogły stworzyć kompletnie nowy look wyzwolonej od trudów dnia powszedniego postaci.

 

„Niesamowite wykonanie! Czuję wibracje Marlene Dietrich 1930”, komentują fani, nawiązując do niemieckiej aktorki i piosenkarki, która w latach dwudziestych zdobyła serca publiczności amerykańskiej. Inspiracja historycznymi ikonami wzbudza entuzjazm, lecz czy sprawi, że styl retro powróci na dłużej?

Po raz pierwszy w historii "Vogue" ciemnoskóra ikona

Niewątpliwie pokazanie po raz pierwszy ciemnoskórej ikony muzyki na okładce wrześniowego wydania Vogue to historyczne wydarzenie. Cienkie brwi Rihanny są elementem charakteryzacji, która zapadnie w pamięć wielu fanom mody, lecz czy przerodzi się to w trend?

Nie zapominajmy, że w ostatnich latach rynek produktów przeznaczonych tylko do stylizacji brwi powiększył się znacznie. Eksperci radzą, aby nie rzucać się na wosk w celu zgolenia naszych naturalnie bujnych brwi, lecz spokojnie obserwować to, co dzieje się na wybiegach modowych.

Parafrazując słowa Enninfula, że jest w tym lekcja dla nas wszystkich, to jakikolwiek strój wybierzemy w zbliżającym się sezonie, weźmy coś dla siebie z Rihanny i pozostańmy sobą.

Więcej o: