Lidl wycofuje pomidory w puszce z polskich sklepów. Są zanieczyszczone, a ich zjedzenie "może skutkować zranieniem"

Lidl wycofuje ze sprzedaży dwie marki pomidorów w puszce. Decyzja dotyczy sklepów w całej Polsce, a klienci, którzy kupili potencjalnie zanieczyszczone "plastikowymi ciałami obcymi" produkty, są proszeni o ich zwrot.

Sieć dyskontów Lidl poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży swoich produktów. To krojone pomidory w puszce dwóch marek - "Freshona" krojone pomidory sort bazylia i "Italiamo" krojone pomidory sort bazylia. Problem dotyczy konkretnych partii - obie mają datę minimalnej trwałości 31.12.2020 i numery serii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

Jak przyczynę wycofania pomidorów w puszce Lidl podaje zanieczyszczenie w postaci "plastikowego ciała obcego" - innymi słowy w puszkach mogą się znajdować fragmenty plastiku, których pochodzenia sieć nie wyjaśnia.

Delicje czy Paryskie? Hity czy Choco Cream? Oceniamy kultowe łakocie i ich tańsze odpowiedniki z Biedronki

Nie wiadomo też, czy wszystkie produkty z wycofywanej partii są zanieczyszczone. Sieć w oficjalnym komunikacie informuje tylko o takiej możliwości ("Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego").

Jednak z uwagi na ryzyko zranienia się w trakcie jedzenia odłamkami z plastiku, firma postanowiła przestrzec przed ich wykorzystywaniem do gotowania ("Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu i zrezygnować z jego spożywania").

Ze względu na ochronę konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i produkt wycofano z obrotu. Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy. Dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu.

Równocześnie sieć dyskontów poinformowała o tym, że potencjalne zagrożenie dotyczy wyłącznie produktów wymienionych w oficjalnym komunikacie, a więc krojonych pomidorów w puszce dwóch marek o konkretnym numerze partii i dacie przydatności. Puszki "Freshona" krojone pomidory sort bazylia i "Italiamo" krojone pomidory sort bazylia, które mają inne oznaczenie serii, są w pełni zdatne do spożycia i bezpieczne (sieć dodaje również, że "inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, a w szczególności inne produkty marek «Freshona» i «Italiamo» nie podlegają wycofaniu".).

To nie pierwszy raz, kiedy Lidl wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży w Polsce. Ostatnio (pod koniec lipca) taką samą decyzję podjął odnośnie do całej partii papryki, w której kontrola wykazała przekroczenie dopuszczalnego poziomu etefonu (ethephonu, czyli związku chemicznego stosowanego w rolnictwie do regulacji wzrostu roślin i przyspieszania dojrzewania warzyw i owoców).

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (39)
Lidl wycofuje pomidory w puszce z polskich sklepów. Są zanieczyszczone, a ich zjedzenie "może skutkować zranieniem"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pies_w_studni

  Oceniono 29 razy 23

  Przy okazji Lidl wygadal sie, ze w oba produkty powstaja na tej samej linii produkcyjnej i w srodku jest dokladnie to samo. Roznia sie tylko ceną.

 • aamalisz

  Oceniono 9 razy 9

  to fajnie pokazuje ze pomidory z obu puszek to ta sama tasma produkcyjna..
  a klient tylko pozornie ma wybor..

 • Ryszard Kucharuk

  Oceniono 6 razy 6

  Lidl biedronka i inne markety wycofują. .Prywatnych sklepikarzy na to nie stać. Osiedlowe sklepy kupuja towar w Lidlu lub w biedronce bo jest taniej niż na giełdzie towarowej i nie stać ich na wycofaniu towaru. Wiem bo brat ma 3 sklepy a jego dewizą jest motto ze naród jest głupi i wszystko kupi.. chyba ma rację

 • ajk_gierki

  Oceniono 6 razy 4

  znaczy się jakiś pracownik na produkcji zgubił długopis?

 • alpepe

  Oceniono 10 razy 4

  Język polski jest trudny, te dopełnienia, bliższe, dalsze i wychodzi, że te pomidory w puszce co są z Polski, a nie to chcieliście napisać bałwanki!

 • czerski.fake

  Oceniono 8 razy 2

  taaa... tydzień włoski w lidlu - z jednej taśmy produkcyjnej.
  coraz większy syf tam sprzedają.

 • Roman Kowalewski

  Oceniono 4 razy 2

  Lidl ,moim zdaniem ma coraz gorsze jakościowo towary,pewnych rzeczy nie kupuję id 2 lat,szkoda kasy

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Plastikowe ciało obce? Czyżby jakieś dildo komuś wpadło do maszyny podczas puszkowania?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX