Serena Williams skrytykowana za swój strój na French Open. "Myślę, że posunęliśmy się już za daleko"

Serena Williams podczas ostatniego French Open została zapamiętana nie ze względu na swoje wyczyny sportowe, lecz przede wszystkim oryginalny strój. Teraz spadła na nią krytyka Prezesa Francuskiej Federacji Tenisowej.

Serena Williams 1 września 2017 roku urodziła córeczkę, a występ na paryskim turnieju wielkoszlemowym, który odbył się na przełomie maja i czerwca 2018 roku, był jej wielkim powrotem na kort. Niestety, ze względów zdrowotnych tenisistka musiała zrezygnować z zawodów w trakcie ich trwania - dokuczał jej uraz mięśni klatki piersiowej.

Serena Williams i jej oryginalny strój podczas French Open

Kiedy Serena Williams pojawiła się na kortach Stade Roland Garros w Paryżu, wszystkie oczy zwrócone były na jej strój, który został zaprojektowany specjalnie dla niej. Amerykanka pojawiła się bowiem na korcie w czarnym, długim, mocno obcisłym kombinezonie firmy Nike, przepasanym czerwoną taśmą w talii.

Jaki kostium zadziwił cały świat?

W tym stroju czuję się jak księżniczka Wakandy

- wyznała Serena Williams, nawiązując do superbohaterki z filmu "Czarna Pantera".

Serena WilliamsSerena Williams fot. Shutterstock

Jak się okazuje, wybór takiego stroju podyktowany był nie tylko zamiłowaniem do mody i filmu, lecz także - przede wszystkim - kwestiami zdrowotnymi. Amerykanka miała problemy z krzepliwością krwi po urodzeniu swojej córki.

Miałam wiele problemów z zakrzepami. Podczas grania mogę utrzymywać odpowiednie krążenie krwi. To fajny kombinezon, który jest także funkcjonalny i nie sprawia żadnych problemów

- wyjaśniła tenisistka.

Krytyka stroju Sereny Williams

Kombinezon Sereny Williams spotkał się z krytyką za to, że odbiegał od "standardów tenisowych". Zdaniem wielu, Amerykanka powinna założyć na te prestiżowe zawody tradycyjny strój turniejowy dla kobiet, czyli krótką spódniczkę i koszulkę.

Kilka miesięcy po zakończeniu turnieju French Open głos zabrał sam Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, Bernard Giudicelli, który przyznał otwarcie, że więcej nie będzie dawał przyzwolenia na aż tak dużą dowolność w wyborze strojów przez uczestniczki paryskiego turnieju.

Myślę, że posunęliśmy się już za daleko. Strój Sereny na pewno nie będzie akceptowany. Trzeba uszanować miejsce, w którym się gra

- oświadczył Bernard Giudicelli w rozmowie z "Tennis Magazine".

Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej przyznał przy tym, że nowy dress code nie będzie aż tak restrykcyjny jak ten, który obowiązuje na Wimbledonie, gdzie obowiązkiem jest gra tylko i wyłącznie w białych strojach.

Reakcja Nike

Na Instagramie firmy Nike, która zaprojektowała dla Sereny Williams jej kombinezon, pojawił się krótki, aczkolwiek bardzo wymowny komentarz do całej sytuacji:

Możecie zabrać supermoc z jej stroju, ale i tak nigdy nie zabierzecie jej własnej supermocy

- czytamy w opisie pod zdjęciem tenisistki.

 

Amerykańska tenisistka znana jest ze swoich oryginalnych, rzucających się w oczy strojów. TUTAJ możecie je zobaczyć. Co myślicie o tej krytyce? Zgadzacie się z nią?

ZOBACZ TAKŻE:

'Tu, gdzie teraz żyję, nikt się za mną nie ogląda, mimo że ważę 120 kg'. Kobiety mówią o napiętnowaniu z powodu otyłości

"Miałam nadwagę. Rak sprawił, że schudłam. I teraz wszyscy mnie komplementują. Mnie czy nowotwór?" [LIST]

Więcej o: