Flanelowa koloryzacja (flannel hair) - najmodniejszy trend tej jesieni

Flanelowa koloryzacja to nowy trend, na który warto zdecydować się w nadchodzącym sezonie. Jesienią zamiast złocistych refleksów czy słonecznych blondów postaw na flannel hair - kolory inspirowane popularną flanelową koszulą w kratę.

Flanelowa koloryzacja to gorący hit chłodnego sezonu

Pod koniec lata wracamy z urlopów i zaczynamy myśleć o zmianie wyglądu. Porzucamy letnie stylizacje na rzecz bardziej stonowanych kreacji. Chłodne wakacyjne odcienie chcemy zamienić na cieplejsze barwy. Flanelowe włosy to odpowiedź stylistów na te jesienne już tęsknoty. Na punkcie tej koloryzacji oszalało już wiele osób, wystarczy przejrzeć serwisy społecznościowe. Ogniste czerwienie, energetyczne pomarańcze i głębokie brązy to kolory, o które powinniśmy pytać fryzjerów tej jesieni.

 

Dla kogo flanelowe włosy?

Flanelowa koloryzacja to trend, który sprawdzi się szczególnie na długich włosach, bo tak jak inne modne ostatnio fryzjerskie propozycje, polega na odważnym łączeniu kilku barw i tonów podobnych odcieni. Kaskada długich włosów koloryzowanych metodą flannel hair ma przywodzić na myśl jesienny park z wielobarwnymi, liśćmi. Ta jesienna propozycja ma też kojarzyć się z ciepłem kultowej koszuli w kratę.

Czy farbowanie włosów w ciąży może być niebezpieczne?

Kolory flaneli nie dla każdego będą odpowiednie

Na flanelowe włosy niech bez wahania decydują się panie o ciepłym typie urody. Jeśli twój naturalny kolor włosów jest złocisty, miedziany lub kasztanowy, łatwo się opalasz i ładnie ci w złotej biżuterii - flannel hair bez wątpienia będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli twoje włosy są popielate lub ciemnobrązowe a cera jasna to znaczy, że twoja uroda jest w zimnym typie. W takim wypadku na flanelową koloryzację udaj się do sprawdzonego stylisty. Nie rezygnuj z najgorętszego trendu sezonu, ale ostrożniej dobieraj kolory, bo zbyt ogniste barwy mogą niestety podkreślić mankamenty twojej skóry.

Flanelowe włosy wymagają odpowiednich dodatków i pielęgnacji

Wyrazista koloryzacja włosów wymaga odpowiednich stylizacji. Mocno podkreślone oczy i usta mogą nie komponować się właściwie z nasyconymi barwami flanelowej fryzury. Pomyśl o delikatniejszej oprawie oczu i mniej intensywnej szmince.

Koloryzacja, która opiera się na żywych, głębokich barwach wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeśli zdecydujesz się na flanelowe włosy, koniecznie zadbaj o ich kolor specjalnym szamponem i odżywką do włosów farbowanych. Używaj kosmetyków do pielęgnacji włosów bez siarczanów i myj je nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Unikaj też zbyt intensywnego słońca i solarium, żeby kolor nałożony przez fryzjera utrzymał się jak najdłużej. Jeśli jesień okaże się tak słoneczna jak minione lato, użyj profesjonalnych kosmetyków do włosów z filtrem UV.

Jesień jest bardzo kolorowa

Nadchodzi jesień, ale to nie znaczy, że musimy wyglądać nudno i smutno. Wręcz przeciwnie! Jesień to koszula w kratę, żółte liście, jarzębina. Te ciepłe jesienne barwy natchnęły najlepszych na świecie fryzjerów do stworzenia flannel hair. Wszystko wskazuje na to, że flanelowe włosy będą hitem tej jesieni. Jeśli lubisz robić wrażenie, zdecyduj się na koloryzację w jesiennych barwach już teraz - zanim do fryzjerów ustawią się kolejki.

Może cię również zainteresować:

Więcej o: