Cold brew - nowy trend w koloryzacji włosów. Zastąpi popularne "ombre"?

Cold brew to metoda przyrządzania kawy na zimno. Okazuje się, że to również najgorętszy trend w koloryzacji włosów, inspirowany ciepłym, głębokim odcieniem tego orzeźwiającego napoju. Kierowany głównie do brunetek i szatynek, ale nie tylko.

Cold brew - ściganie kolorów #coldbrewhair

Sezon jesienny 2018 w stylizacji włosów będzie należał do cold brew. Skąd wziął się ten trend? Oczywiście z Instagrama. Wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia, wrzuconego przez dziennikarkę „Elite Daily”, Brittany Leitner, na którym chwaliła się nową fryzurą oraz koloryzacją. Podpisała je właśnie hasztagiem #coldbrew. 

 

Internautki oszalały na puncie tego odcienia i teraz fryzjerzy na całym świecie coraz częściej mają za zadanie go odtworzyć.

Jak wyglądają włosy w odcieniu cold brew?

Jeśli kiedykolwiek widzieliście kawę przyrządzaną metodą cold brew, to wiecie mniej więcej, jak wyglądają włosy koloryzowane tym sposobem. "Cold brew coffee" ma wyjątkowo głęboki, ciemnobrązowy kolor, gdzieniegdzie przetykany jaśniejszymi refleksami .

Koloryzacja cold brew najlepiej sprawdzi się u ciemnowłosych kobiet. Stopień jasności oraz tonację refleksów dostosowuje się do typu karnacji. Mogą mieć nawet kolor rudawy lub zupełnie zimny, wszystko zależy od typu urody.

 

Jak osiągnąć efekt cold brew hair?

Stylistka włosów z Nowego Jorku, Stephanie Brown, która podaje się za twórczynię tej odmiany koloryzacji, twierdzi, że cała sztuka opiera się na bardzo naturalnym wtopieniu jaśniejszych pasemek w ciemniejsze. Ma to przypominać efekt, jaki obserwujemy, gdy dodajemy odrobinkę mleka lub kostki lodu, do czarnej kawy.

Bardzo istotne jest też, by włosy pozostawały lśniące, dzięki temu efekt cold brew prezentuje się tak efektownie. Całość ma wyglądać naturalnie - obecnie odchodzimy od modnych w poprzednich sezonach wyrazistych odcięć i efektu ombre. Tutaj jaśniejsze pasemka mają miękko przepływać między ciemniejszymi.

Cold brew - to  trend jesieni 2018

Najłatwiej osiągnąć efekt cold brew u pań o ciemniejszych włosach ponieważ wygląda to najnaturalniej. Dodatkowym atutem będą również włosy falowane, które najlepiej uwidocznią karmelowe refleksy.

Urodowe blogerki oraz media obwołały #coldbrewhair trendem, który będzie królował tej jesieni. Wiele pań z pewnością zdecyduje się, by zostać brunetką lub szatynką, by móc pozwolić sobie na taką koloryzację. Zaś naturalne brunetki będą mogły dzięki tej modzie pozostać przy swoim kolorze włosów, ale odświeżyć fryzurę, dzięki dodaniu przepięknych pasemek.

 

Zobacz też: Kiedy szef mówi ci, że nie możesz mieć tęczowych włosów... Jest na to sposób!

Więcej o: