Meszek nad wargą, pory... Znana marka opublikowała zdjęcie bez retuszu. "Nie mogliście użyć Photoshopa?!"

Wygląda na to, że popularna na całym świecie marka kosmetyczna, M.A.C. Cosmetics, postanowiła powiedzieć STOP wyretuszowanym, nierealnym zdjęciom. Jednak nie wszystkim przypadło to do gustu.

Gładka, wręcz idealna cera, do tego pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości - taki widok w reklamach marek kosmetycznych to dla nas codzienność. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zdjęcia te nie oddają rzeczywistości i są w dużej mierze efektem obróbki graficznej. Mimo wszystko przyzwyczailiśmy się już do tego perfekcyjnego, wręcz nierealnego widoku.

Dlatego spore poruszenie wzbudziło zdjęcie jednej z najbardziej popularnych marek rynku "beauty", M.A.C. Cosmetics. Na ich profilu na Instagramie możemy podziwiać materiał reklamowy konturówki do ust w brązowym kolorze.

Z tak pomalowanymi ustami będziesz najbliżej natury

- takie hasło widnieje obok zdjęcia.

 

Wydawałoby się, że to kolejne, typowe zdjęcie reklamowe, nieróżniące się od tych wszystkich, którymi codziennie zewsząd jesteśmy zasypywani. Okazało się jednak, że oczy większości użytkowników serwisu zwróciły są nie na promowany produkt, ale na... cerę modelki.

Widać, że zdjęcie nie zostało poddane zbyt nachalnej obróbce grafików. Widzimy delikatny meszek nad górną wargą oraz pory na skórze modelki. Te drobiazgi wywołały prawdziwą lawinę komentarzy.

Reakcje ludzi na zdjęcie były podzielone. Z jednej strony na markę M.A.C. Cosmetics spadła fala krytyki. Zarzucono im, że nie obrobili odpowiednio zdjęcia - a powinni - i że dali zbyt duże zbliżenie na twarz.

Patrzcie, ona ma wąsy!
OMG, chyba ktoś zapomniał o tych małych włoskach nad górną wargą.
Nie mogliście użyć Photoshopa, żeby pozbyć się tych włosków?

Większość komentujących była jednak pod wrażeniem odważnego kroku marki. Ludzie z całego świata wyrażają zachwyt nad naturalnością modelki i tym, że marka, wbrew narzucanym powszechnie kanonom piękna, nie dokonała zbyt mocnego retuszu zdjęcia.

Prawdziwe piękno nie wymaga Photoshopa.
To wspaniałe, że w końcu jakaś firma reprezentuje także i te kobiety, które nie są pozbawione owłosienia!
Nareszcie! Brawo M.A.C. Tak wyglądają prawdziwe i piękne kobiety. Idźcie w tę stronę.
Powinniśmy przestać zwracać na to uwagę. Wszyscy mamy włoski na całym ciele i tylko od nas zależy, czy chcemy się ich pozbywać, czy też nie.

Warto przy tym zwrócić uwagę na zdjęcie, opublikowane na Instagramie marki M.A.C. Cosmetics zaledwie kilka dni wcześniej. Widzicie różnice? Tak, prawdziwa kobieta MA pory na skórze i meszek nad wargą.

 

Wolicie perfekcyjne, mocno przerobione graficznie zdjęcia, czy jednak te bardziej prawdziwe, nieidealne? Jak myślicie, czy to wpadka marki, czy celowe działanie? Jaki może być jej kolejny krok?

embed
Więcej o: