Nowa okładka polskiego "Vogue'a" zachwyca. "Taka powinna być w naszym pierwszym, historycznym numerze"

"Vogue Polska" opublikował na swoich profilach w mediach społecznościowych okładkę najnowszej edycji magazynu, która zbiera niemal same pozytywne recenzje. "Taka właśnie powinna być okładka historycznego pierwszego wydania", piszą internauci.

"Vogue Polska" właśnie zaprezentował okładkę najnowszego, październikowego wydania "biblii mody" i od razu zrobiło się o niej głośno. Dlaczego? Okładka zdecydowanie różni się od wszystkich poprzednich i dla większości z komentujących to zmiana zdecydowanie "na plus".

Na październikowej okładce pojawiła jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie polskich modelek, Monika "Jac" Jagaciak, w dość nietypowym towarzystwie. Asystuje jej bowiem zespół ludowy Polonia - uśmiechnięte młode kobiety ubrane w tradycyjne stroje. Cała sesja nieprzypadkowo została wykonana w najbardziej polskim mieście w USA, czyli w Chicago.

 

Nie trzeba było długo czekać na reakcję. W zaledwie kilka godzin od publikacji zdjęcia okładkowego zebrało ono ponad dziesięć tysięcy "lajków" i ponad 300 komentarzy na Instagramie. Wielu komentujących zwróciło uwagę przede wszystkim na to, że na okładce pojawiły się typowo polskie akcenty. Twierdzili, że "taka właśnie powinna być okładka historycznego, pierwszego wydania polskiej wersji biblii mody".

Ale kosmos. Przegenialna okładka.
Genialna okładka! Akcenty polskie są piękne!
Taka powinna być okładka naszego pierwszego, historycznego numeru.
Obłędna. Duma rozpiera.
Totalnie inna niż okładki z innych edycji, taka nasza, swojska, a jednocześnie światowa. No i plus za Monikę.

Dlaczego wrześniowy "Vogue" jest najważniejszy?

A co z negatywnymi komentarzami pod zdjęciem okładki najnowszego polskiego "Vogue'a"? Są, ale póki co można je policzyć na placach jednej ręki.

Pierwszy polski "Vogue"

Pierwsza polska edycja magazynu "Vogue" pojawiła się w lutym 2018 roku. Jej okładka wzbudziła wiele kontrowersji. Zdjęcie, na którym dwie topmodelki, Małgorzata Bela i Anja Rubik, pozują na tle zamglonego Pałacu Kultury i Nauki oraz czarnej wołgi, jednych zachwycało, innych oburzało. Dla niektórych okładka była wręcz "doskonała", inni zaś ocenili ją jako "koszmar" i "żart".

Najnowszy "Vogue Polska" pojawi się w sprzedaży już 12 września. Jak wam się podoba październikowa okładka?

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: