Maja Bohosiewicz stworzyła dekalog dla przyszłych rodziców. "Dobry ojciec po porodzie jest jak dobry kelner"

Maja Bohosiewicz postanowiła pomóc przyszłym ojcom, publikując dla nich dekalog z 10 poradami, co robić, a czego nie, kiedy ich partnerka jest świeżo po porodzie. W żartobliwym tonie i z przymrużeniem oka.

Maja Bohosiewicz, która jest mamą dwójki małych dzieci, bardzo chętnie dzieli się w internecie swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z macierzyństwem. Tym razem aktorka postanowiła zwrócić się do przyszłych ojców. Specjalnie dla nich stworzyła dekalog, który udostępniła na swoim Instagramie.

Znajduje się w nim 10 punktów z prostymi i konkretnymi poradami oraz instrukcjami, jak powinien zachowywać się przyszły ojciec. A wszystko to okraszone dużą dawką poczucia humoru i dystansu.

Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Bo dobry ojciec po porodzie jest jak dobry kelner. Jest zawsze pod ręką, gotowy do pomocy, ale też przezroczysty

- tłumaczy na wstępie Maja Bohosiewicz.

Wśród wymienionych "przykazań" znalazło się między innymi takie:

Weź przynajmniej pięć dni urlopu na czas mojego wyjścia ze szpitala. Nie zostawiaj mnie samej w domu na dłużej niż godziny godziny.

Oprócz tego aktorka radzi, by partner "nagotował gar rosołu i kupił zgrzewkę wody" przed powrotem młodej mamy do domu. - Nie dla siebie. Dla niej - zaznacza.

Ogółem, dekalog stworzony przez aktorkę ma uświadomić mężczyznom, że matka zaraz po porodzie jest zmęczona, czuje się źle i sama potrzebuje opieki. Celebrytka uprzedza również, że młode mamy mogą mieć zmienne nastroje i np. płakać bez powodu. Wyjaśnia także, że brzuch po porodzie nie wraca od razu do formy sprzed ciąży i nie należy się temu dziwić ("Tak, brzuch po porodzie wygląda przez miesiąc jak w szóstym miesiącu ciąży, nie próbuj tego zauważyć czy skomentować.").

 

Dekalog Mai Bohosiewicz dla przyszłych ojców spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Skłonił również inne matki do dzielenia się własnymi zabawnymi doświadczeniami i opowieściami o wpadkach świeżo upieczonych ojców.

O matko, jakie to prawdziwe.
Mój mąż, zamiast pampersa, chciał zakładać podkład poporodowy.
Czemu nie przeczytałam tego przed porodem? Święta prawda.
Świetne to! W pdfie (format pliku - przyp.red.) powinnaś to wrzucić, co by każda mogła wydrukować!

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Znacie własne zabawne historie, które przytrafiły się świeżo upieczonym rodzicom? Podzielcie się nimi. Piszcie do nas na adres kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy i nagrodzimy książkami.

Zobacz też:

Więcej o: