Dzień Chłopaka w Polsce jest obchodzony 30 września i jest znany głównie wśród młodzieży, ale jego beneficjentami mogą czuć się wszyscy mężczyźni - bez względu na wiek.
Obecnie w kalendarzu widnieje kilka dat, które zdają się być męską odpowiedzią na Dzień Kobiet, ale żadne z nich nie jest na razie uznane jednogłośnie za wiodące:
Intencja każdego z tych świąt wygląda tak samo, a jedyne co je różni, to patroni. Wydaje się, że Dzień Chłopaka ma największe szanse na sukces komercyjny, bo wewnętrzne dziecko każdego z nas chętniej przyjmuje prezenty, upominki i życzenia.
Ciekawe jest to, że na całym świecie jest obchodzony Dzień Chłopaka lub Mężczyzny, a różnorodność dat jest tak duża, że ciężko wskazać, czy któraś z nich ma szansę zdominować masową kulturę.
Najstarszą tradycję tego święta mają Japończycy, którzy obchodzili Dzień Chłopca (Tango-no Sekku) już od szóstego wieku naszej ery, a po II wojnie światowej rozszerzyli to święto na wszystkie dzieci. Następni byli Rosjanie, dla których Dzień Armii Czerwonej nierozerwalnie łączy się z mężczyznami i to właśnie oni są obdarowywani drobnymi 23 lutego upominkami od wszystkich kobiet.
Dzień Chłopaka: prezenty
A co kupić z okazji Dnia Chłopaka? Oczywiście najważniejsze jest to, kim jest obdarowywany. Chłopakom w podstawówce kupuje się najczęściej drobne upominki, urządzany jest klasowy poczęstunek lub wspólne wyjście do kina.
Jeśli ten dzień świętujemy z naszym chłopakiem, do wyboru mamy także wiele prezentów. Możemy dopasować podarunek do zainteresowań ukochanej osoby, wręczyć mu coś, co wiąże się z jego hobby lub coś, co jest mu aktualnie potrzebne. A uniwersalne prezenty? Wśród nich są m.in.:
Nie tylko prezenty mają znaczenie, czasem bardziej liczy się pamięć i miłe słowo. Możesz wywołać uśmiech na twarzy składając życzenia na Dzień Chłopaka np. w formie "klepanki". Nawet się nie zorientujesz, że tak płynnie rymujesz.
Kiedy składacie życzenia? W jedno, wybrane święto, czy... we wszystkie?
Może cię też zainteresować: