Tradycja Bożego Narodzenia to także znane od lat smaki i specjały

Przed nami święta Bożego Narodzenia, jeden z najbardziej rodzinnych i niezwykłych momentów w całym roku, okres, w którym w wyjątkowy sposób celebrujemy nasze tradycje i zwyczaje.

Już niebawem czeka nas zakup choinki i jej dekorowanie. Przygotowywanie posiłków wigilijnych, a potem trzy dni świąt i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Staramy się, żeby święta wyglądały podobnie - we własnych domach odtwarzamy te same, znane od pokoleń, świąteczne rytuały i tradycje. Dbamy o to, żeby nie zabrakło wszystkich najważniejszych potraw, żeby przy stole wigilijnym było dodatkowe puste nakrycie.

 

Istnieją potrawy i smaki, które bardzo silnie z tradycją się kojarzą. Należą do nich także polskie słodycze. Wśród tych najbardziej tradycyjnych i popularnych znajdują się śliwki w czekoladzie. Dla wielu z nas klasyka to Śliwka Nałęczowska od Solidarności, która na polskim rynku jest niekwestionowanym numerem jeden. Od ponad 50 lat gości na stołach, trafiając do kryształowych mis wypełnionych suszonymi owocami i orzechami. Dajemy ją w prezencie przyjaciołom i bliskim, przynosimy, kiedy idziemy w gości, bo pyszne praliny w pięknym opakowaniu to idealny upominek.

Śliwka Nałęczowska idealnie wpisuje się nie tylko w świąteczny nastrój. Stanowi doskonały przykład poszanowania tradycji rzemieślniczej roboty. Owoce są bowiem ręcznie segregowane, a receptura i sposób wytwarzania pralin od wielu dekad pozostają niezmienne. Te praliny to typowo polski, unikalny specjał, który doceniają także turyści z zagranicy odwiedzający Polskę.

 

W ostatnim czasie opakowania Śliwki Nałęczowskiej zyskały nową odsłonę graficzną, inspirowaną stylową estetyką vintage lat 60-ych. Na święta produkt jest dostępny w oryginalnych metalowych puszkach w kształcie bombki i pięknych limitowanych bombonierach. To idealne pomysły na prezent i do dekoracji domu.