Poznaj najbardziej modne fryzury dla 40-latek. Które odmładzają, a których należy unikać?

Skończyłaś 40 lat i boisz się, że jesteś skazana na nudną i smutną fryzurę? Nic bardziej mylnego! Poznaj najbardziej modne fryzury dla 40-latek zgodnie z trendami na 2019 rok. W nich tej jesieni będziesz wyglądać pięknie.
Zobacz wideo

Mamy dla ciebie modne fryzury dla 40-latek, w których będziesz wyglądać pięknie jesienią 2019! Skończyłaś 40 lat i nie wiesz, jak się czesać? Pamiętaj, że fryzury dla dojrzałych kobiet nie powinny być nudne i smutne, ale nie wszystkie też pasują. Odpowiednie uczesanie i kolor włosów naprawdę potrafią zdziałać cuda. Z naszego tekstu dowiesz się, jaka fryzura odejmie ci lat, a twojej twarzy doda świeżości i promiennego wyglądu.

Modne fryzury dla 40-latek. W nich będziesz wyglądać pięknie jesienią - krótkie włosy

Włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, bardziej łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji. Co więcej krótkie fryzury są wśród najgorętszych trendów na jesień 2019. Można je nosić zarówno gładkie, wyprostowane, jak również lekko falowane. Do tego bardzo modna jest grzywka, przy czym najlepiej, aby była ułożona w lekkim nieładzie. Dzięki temu dodatkowo można sprytnie ukryć zmarszczki na czole.

Zobacz eleganckie ozdoby do włosów, które urozmaicą fryzurę!

Modne fryzury dla 40-latek. W nich będziesz wyglądać pięknie jesienią - collarbone bob

Bardzo modną fryzurą dla 40-latek będzie tzw. collarbone bob. Co to takiego? Przedłużona wersja klasycznego boba. Pasuje bowiem praktycznie każdemu, zarówno do prostych, jak również do kręconych włosów. W dodatku jest to bardzo kobieca fryzura i prosta do ułożenia.

Collarbone bob może być ułożony na kilka różnych wariantów. Może to być prosty przedziałek i włosy zaczesane na jedną stronę. Może też występować w wersji asymetrycznej, z grzywką lub bez. Dobrze wygląda zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Przy takim cięciu ważne jest jednak, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Wśród trendów na jesień 2019 najbardziej modny jest collarbone w wersji nieco "bałaganiarskiej", czyli swobodnie opadające pasma włosów, w lekkim nieładzie i pofalowane.

A co z długimi włosami dla 40-latek? Oczywiście można takie nosić, przy czym włosy muszą być mocne, gęste i zdrowe. Jeżeli nie chcesz obcinać swoich pukli, zdecyduj się na bezpieczną średnią długość do ramion.

Poznaj też najbardziej modne fryzury dla 50-latek zgodnie z trendami na 2019 rok. W nich tej jesieni będziesz wyglądać pięknie. Które odmładzają, a których należy unikać?

Więcej o: