Jak zadbać o swoje paznokcie przed pierwszym dzwonkiem? Podpowiadamy, jaki jest najbardziej modny i subtelny manicure do szkoły

Jak zadbać o swoje paznokcie przed pierwszym dzwonkiem? Poznaj proste i sprawdzone triki na modny i subtelny manicure do szkoły. Nauczyciele nic nie zauważą, a ty będziesz zachwycać swoim wyglądem!
Zobacz wideo

Lato powoli dobiega końca, zaraz powrót do szkoły. Jak zadbać o swoje paznokcie przed pierwszym dzwonkiem? Dzięki nam dowiesz się, jak zrobić modny i subtelny manicure do szkoły. Nauczyciele nie będą mieli pretensji, a ty będziesz mieć piękne paznokcie i zgodne z trendami 2019. Pamiętaj, że ekstrawaganckie kolory i odważne wzory zdecydowanie nie spotkają się z aprobatą nauczycieli. Nie oznacza to jednak, że nastolatki nie powinny dbać o swoje paznokcie i regularnie robić manicure.

Jak zadbać o swoje paznokcie przed pierwszym dzwonkiem? Manicure dla nastolatek odpowiedni do szkoły

Paznokcie są nie tylko ozdobą rąk, ale przede wszystkim naszą wizytówką. Nie oznacza to jednak, że muszą być długie i pomalowane. Najważniejsze, aby były czyste i zadbane. Nie wymaga to regularnych wizyt u kosmetyczki. Wystarczy domowy manicure. I to jest właśnie najlepsze rozwiązanie dla nastolatek. Zatem podstawową odpowiedzią na pytanie, jaki jest odpowiedni manicure do szkoły, jest po prostu: zadbane paznokcie. 

Do nadawania odpowiedniej długości paznokciom najlepiej używać pilnika szklanego bądź też piaskowego. Ważne jest również regularne usuwanie skórek, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Wystarczy namoczyć dłonie, a następnie wmasować w skórki specjalny preparat do ich zmiękczania i usuwania. Po chwili skórki należy odsunąć drewnianym patyczkiem. Taki manicure dla nastolatki powinien zakończyć się pokryciem paznokci odżywką bądź też bezbarwnym lakierem. 

Jaki jest odpowiedni manicure do szkoły?

Jeśli nauczyciele w twojej szkole akceptują delikatnie pomalowane paznokcie, najlepszym rozwiązaniem będzie delikatny i subtelny manicure w pastelowych kolorach. Taka stylizacja nie rzuca się w oczy i idealnie współgra z piękną, letnią opalenizną. W tym sezonie modne są szczególnie dwa kolory, które królowały na wybiegach największych projektantów. Są to delikatny róż oraz mięta.

Manicure dla nastolatek - french manicure

Odpowiedni manicure do szkoły, to również french manicure, który jest obecnie bardzo modny i wpisuje się w trendy 2019. Ta ponadczasowa i elegancka stylizacja właśnie wraca do łask. Do wyboru mamy standardowy french manicure, czyli paznokcie pokryte bezbarwnym, różowym lub beżowym lakierem. Do tego białe końcówki. W weekend nastolatki mogą bardziej zaszaleć, wybierając np. kolorowe końcówki.

Więcej o: