Zalando otwiera stacjonarny sklep - second hand Zircle. Wiemy, gdzie i jakie będą ceny

Zalando otwiera stacjonarny sklep - Zircle. Będzie to second hand, czyli butik z odzieżą używaną. Sprzedawane w nim ubrania mają być tanie i dobrej jakości. Gdzie będzie można je kupić i po ile?
Zobacz wideo

Zalando to bardzo popularny w Polsce niemiecki wysyłkowy sklep internetowy, który swoją siedzibę ma w Berlinie. Właściciel platformy postanowił wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i poszerzyć zakres usług. W jaki sposób? W Berlinie właśnie został otwarty stacjonarny second hand, czyli butik z używaną odzieżą Zalando o nazwie Zircle. Jest to tymczasowy sklep, którego celem jest przetestowanie takiego innowacyjnego rozwiązania.

Zalando otwiera stacjonarny second hand Zircle 

Zalando do tej pory swoje produkty sprzedawało za pośrednictwem internetu. Tym razem jednak postanowiło spróbować swoich sił w stacjonarnej sprzedaży. Nowo otwarty butik z używanymi ubraniami, Zircle, to sklep typu pop-up. Co to oznacza? Jest to po prostu miejsce ze sprzedażą, które działa tylko przez określony czas. W ten sposób Zalando chce się przekonać, czy taki stacjonarny sklep z używaną odzieżą sprawdzi się.

W second handzie Zalando znajdziemy używane ubrania oraz dodatki i akcesoria dla kobiet za trzy, pięć oraz siedem euro. Sklep ten znajduje się w popularnym centrum handlowym Alexa przy Alexanderplatz w Berlinie. To bardzo dogodna lokalizacja. Centrum codziennie odwiedzają tysiące mieszkańców Berlina i okolic, a także liczni turyści.

Zircle to wyjątkowy butik z odzieżą używaną: dobra jakość i niska cena

Zalando podkreśla przy tym, że odzież, która sprzedawana jest w Zircle, jest starannie wyselekcjonowana i dobrej jakości. W second handzie znajdziemy przede wszystkim asortyment kobiecy, głównie sukienki, bluzki oraz damskie buty. Zalando daje im w ten sposób drugie życie.

Skąd pomysł na nazwę Zircle? To połączenie dwóch słów: Zalando i Circular (od circular economy, czyli gospodarka obiegu zamkniętego).

Second hand Zircle to nie pierwsza inicjatywa Zalando tego typu. Jakiś czas temu w Niemczech dostępna była aplikacja Zalando Wardrobe. Za jej pośrednictwem można sprzedawać swoje rzeczy. Niektóre z nich mają nawet szansę pojawić się w second handzie Zircle. Jak tłumaczą przedstawiciele Zalando, celem tego pomysłu jest przetestowanie, czy stacjonarna sprzedaż sprawdzi się. Serwis chce również w ten sposób dotrzeć do nowych klientów.

Więcej o: