Ślub i wesele w 2020. Co będzie modne w nadchodzącym roku?

Tegoroczny sezon ślubny powoli dobiega końca, a w branży ślubnej już pojawiły się trendy, które obowiązywać będą w 2020 roku. Boho, glamour, a może styl rustykalny - które trendy królować będą podczas wesel w nadchodzącym roku?
Zobacz wideo

Trendy weselne 2020 - dekoracje

Jeśli chodzi o dekoracje oraz motywy przewodnie ślubu, nadal królować będzie styl rustykalny oraz glamour. W trendach pozostają dekoracje ze świeżych kwiatów oraz roślin zielonych. Do nowości można natomiast zaliczyć znacznie bardziej spektakularne dekoracje kwiatowe, które pojawią się nie tylko na stołach, ale przede wszystkim w podwieszanych aranżacjach. Oprócz tego, nadchodzącym trendem jest duża ilość klimatycznego światła, czyli dobrze znane wszystkim lampki, jednak w nieco innej odsłonie. W sezonie ślubnym 2020, zamiast samych świecących sznurów, bardziej stylowym wyborem będą lampki przeplatane kwiatami. Taka dekoracja, w zależności od rodzaju lampek oraz kwiatów, sprawdzi się zarówno na weselu rustykalnym czy boho, jak i na eleganckim przyjęciu w stylu glamour.

Trendy weselne 2020 - suknie ślubne

W kwestii sukien ślubnych, główna inspiracja na sezon 2020 pozostaje niezmienna i jest nią Meghan Markle. W stylizacjach panien młodych najbardziej pożądane będą nowoczesne tiary, delikatne opaski wysadzane kamieniami i przede wszystkim minimalistyczne suknie ślubne w stylu tych, które Księżna Sussex założyła na swój ślub i wesele.

Trendy ślubne 2020 - zaproszenia

Z sezonu na sezon, pary przywiązują coraz większą wagę do detali, starając się, by wszystkie elementy ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego perfekcyjnie ze sobą współgrały. Nie inaczej jest w przypadku zaproszeń - w sezonie ślubnym 2020, najmodniejsze będą te proste i eleganckie, ale dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wśród trendów, prym będzie wieść kaligrafia i czcionki ją przypominające, a także spersonalizowane stemple oraz laki na kopertach.

Trendy ślubne 2020 - fryzury

W 2020 roku, wianek ponownie zastąpi welon. Nastąpi jednak znacząca zmiana, gdyż grube, bogato zdobione wianki zostaną zastąpione przez delikatne ozdoby, które subtelnie ozdobią fryzurę panny młodej. Co do samej stylizacji włosów, to w trendach pozostają romantyczne fale oraz delikatne upięcia.

 
Więcej o: