Filmy na jesień 2019. Które klasyki kina wprowadzą cię w jesienny nastrój? [Ranking]

Długie jesienne wieczory to doskonały czas, by nadrobić filmowe zaległości. Nie ma nic lepszego, niż po ciężkim dniu zrelaksować się, oglądając dobry film w towarzystwie aromatycznej świecy, ciepłego koca i rozgrzewającej herbaty. Oto ranking filmowych klasyków, które najlepiej sprawdzą się jesienią.
Zobacz wideo

Masz wiadomość - You’ve got an email (1996)

Komedia romantyczna w roli głównej z Meg Ryan i Tomem Hanksem, którą powinien obejrzeć każdy. Akcja filmu toczy się w Nowym Yorku, a jesienna atmosfera wyczuwalna jest niemal w każdej scenie filmu. W pewnym momencie pada nawet kwestia "Don't you just love New York in the fall?", którą wypowiada główna bohterka. Ta propozycja z pewnością wprowadzi w przyjemny nastrój.

Słodki listopad - Sweet November (2001)

Historia biznesmena (w tej roli Keanu Reeves), który zakochuje się w Sarze (Charlize Theron) - kobiecie, która zmienia partnerów jak rękawiczki i każdemu z nich pomaga radzić sobie z różnymi problemami. Wszystko jednak zmienia się, kiedy sama poznaje uczucie prawdziwej miłości. 

Miłość w Nowym Yorku - Autumn in New York (2000)

Miłość w Nowym Yorku to obowiązkowa pozycja każdej jesieni. Deszcz, Halloween, spacery w parku przy spadających liściach... Scenografia tego filmu wprowadzi w jesienny nastrój każdego. W roli głównej Richard Gere -  bogaty, dojrzały playboy stroniący od stałych relacji oraz Winona Ryder - piękna, młoda artystka. Kiedy zupełnie przypadkiem poznają się w restauracji, nic nie wskazuje na to, że połączy ich prawdziwa miłość.

Dosięgnąć kosmosu - October Sky (1999)

Wyjątkowo inspirujący film, który opowiada o konsekwentnym dążeniu do realizacji swoich marzeń. Młody chłopak, zainspirowany osiągnięciami radzieckich astronautów, postanawia spełnić swe marzenia i zbudować własną rakietę. Akcja filmu rozgrywa się w 1957 roku.

Kiedy Harry poznał Sally - When Harry Met Sally (1989)

Klasyka komedii romantycznych. Film jest zapisem kilkunastoletniej znajomości tytułowych bohaterów, którzy początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak z biegiem lat zaczynają spoglądać na siebie inaczej. W dodatku wiele scen rozgrywa się w pięknej jesiennej scenerii Nowego Jorku.

Totalna magia - Practical Magic (1998)

Opowieść o dwóch siostrach (Sally i Gillian), które po śmierci rodziców są wychowywane przez ciotki, które zajmują się czarami. Po latach Sally i Gillian również odkrywają w sobie magiczne zdolności. Nad ich życiem ciąży jednak klątwa, która powoduje śmierć każdego mężczyzny, którego pokochają. 

Pamiętnik - The Notebook (2004)

Film oparty jest na motywach bestsellerowej powieści Nicholasa Sparka Pamiętnik, który okazał się niespodziewanym hitem kasowym i uzyskał już miano kultowego. To wzruszająca opowieść o wyjątkowej miłości Noah i Alice. Przy tym seansie z pewnością przydadzą się chusteczki, gdyż "Pamiętnik" to prawdziwy wyciskacz łez.

Więcej o: