Huragan Dorian. Polka mieszkająca na Florydzie pokazuje przygotowania do huraganu

Huragan Dorian zmierza w kierunku Stanów Zjednoczonych, siejąc spustoszenie na Bahamach. Polska youtuberka (TheKretka1), która od lat mieszka na Florydzie, po raz kolejny na swoim kanale pokazała kulisy przygotowań do nadejścia huraganu. Opowiada o ewakuacji, pustych półkach i braku paliwa na stacjach benzynowych.
Zobacz wideo

"Dorian, który został zakwalifikowany jako huragan kategorii 5 w skali Saffira-Simpsona, będzie szaleć nad Bahamami do poniedziałkowego wieczora, następnie "niebezpiecznie przesunie się w stronę Florydy" - podało amerykańskie Narodowe Centrum do spraw Huraganów (NHC). Floryda to stan, który każdego roku narażony jest na huragany oraz tropikalne burze. W tym roku zagrożenie dla mieszkańców jest jednak znacznie większe, niż w ostatnich latach. O tym, jak wyglądają przygotowania do nadejścia huraganu opowiada Ania Gretkowska - youtuberka prowadząca kanał TheKretka1 i TheKretka2.

Kochani ja się nie uśmiecham! To mój nerwowy śmiech!  Zaczęło się. W tym roku huragany nas nie ominą, na dzień dzisiejszy idzie nowy Dorian i ma uderzyć w ten weekend. Na kanale nowy filmik właśnie o tej tematyce co się dzieje? jak się przygotowujemy? Bądźcie ze mną i trzymajcie kciuki

- napisała vlogerka na swoim Instagramie, pod zdjęciem z pustymi półkami w sklepie.

Huragan Dorian na Florydzie 

TheKretka1 postanowiła przybliżyć swoim obserwatorom, jak naprawdę wyglądają przygotowania mieszkańców Florydy na przyjście huraganu. Huragan Dorian nie jest jednak pierwszym huraganem, który relacjonuje na swoim kanale. Już dwa lata temu, Ania pokazała, jak wygląda życie przed i podczas nadejścia huraganu - wówczas był to huragan Irma. Jednak żywioł, który obecnie zmierza w stronę Florydy, jest jednym z silniejszych w historii pomiarów. Huragan Dorian uderzył już w Bahamy, siejąc potworne zniszczenia. 

TheKretka1 na swoich vlogach relacjonuje, jak wraz z rodziną przygotowuje dom na przyjście huraganu. Ania pokazała również, jak wyglądały półki sklepowe zaledwie dzień po ogłoszeniu nadejścia "Doriana". Amerykańskie markety momentalnie opustoszały, a w stacjach benzynowych szybko zaczęło brakować paliwa. Oprócz przygotowań, TheKretka1 odpowiada na pytania zadawane przez fanów na Instagramie, z których możemy się dowiedzieć w jaki sposób Amerykanie zabezpieczają swoje domy i jak radzą sobie w trakcie oraz po huraganie, kiedy na przykład brakuje prądu. 

Pod filmikami Ani Gretkowskiej pojawiło się mnóstwo komentarzy wsparcia i otuchy, a także podziękowania od osób, które dzięki filmikom Ani mogły poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, a także skorzystały z porad, które udzieliła im youtuberka.

 
Więcej o: