Krótkie i modne fryzury dla 50-latek - trendy na sezon jesień/zima 2019. Odejmą ci lat i dodadzą promiennego wyglądu

Krótkie fryzury dla 50 latek - proste do ułożenia, modne (zgodne z trendami na jesień/zima 2019), a w dodatku odejmą ci lat. Znajdziesz je w naszym tekście.
Zobacz wideo

Długie włosy są piękne i bardzo kobiece, niestety nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ postarzają. Dlatego należy ich unikać. 50-latki powinny zatem postawić na krótkie włosy, które dodatkowo odejmą im lat. Jakie krótkie fryzury dla 50-latek będą modne w sezonie jesień/zima 2019? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Modne krótkie fryzury dla 50 latek - trendy na jesień/zima 2019

Skończyłaś 50 lat i boisz się, że jesteś skazana na nudną i smutną fryzurę? Nic bardziej mylnego! Nie wiesz, jak się czesać, żeby nie dodawać sobie lat, tylko wręcz przeciwnie - odejmować? Poznaj najbardziej modne fryzury dla 50-latek zgodnie z najbardziej gorącymi trendami na 2019 rok. W nich tej jesieni będziesz wyglądać pięknie i... kilka lat młodziej.

Pamiętaj, że fryzury dla dojrzałych kobiet nie powinny być nudne i smutne, ale nie wszystkie też pasują. Odpowiednie uczesanie i kolor włosów naprawdę potrafią zdziałać cuda. Z naszego tekstu dowiesz się, jaka fryzura odejmie ci lat, a twojej twarzy doda świeżości i promiennego wyglądu.

Włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, bardziej łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji. Co więcej krótkie fryzury są wśród najgorętszych trendów na jesień 2019. Można je nosić zarówno gładkie, wyprostowane, jak również lekko falowane. Do tego bardzo modna jest grzywka, przy czym najlepiej, aby była ułożona w lekkim nieładzie. Dzięki temu dodatkowo można sprytnie ukryć zmarszczki na czole.

Modne krótkie fryzury dla 50 latek - collarbone bob

Bardzo modną i jednocześnie elegancką fryzurą dla 50-latek będzie tzw. collarbone bob. Co to takiego? Przedłużona wersja klasycznego boba. Pasuje bowiem praktycznie każdemu, zarówno do prostych, jak również do kręconych włosów. W dodatku jest to bardzo kobieca fryzura i prosta do ułożenia.

Collarbone bob może być ułożony na kilka różnych wariantów. Może to być prosty przedziałek i włosy zaczesane na jedną stronę. Może też występować w wersji asymetrycznej, z grzywką lub bez. Dobrze wygląda zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Przy takim cięciu ważne jest jednak, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Wśród trendów na jesień 2019 najbardziej modny jest collarbone w wersji nieco "bałaganiarskiej", czyli swobodnie opadające pasma włosów, w lekkim nieładzie i pofalowane.

Poznaj też najbardziej modne fryzury dla 40-latek zgodnie z trendami na 2019 rok. W nich tej jesieni będziesz wyglądać pięknie. Które odmładzają, a których należy unikać?

Więcej o: