Kate Middleton i Meghan Markle nie mogą nosić diamentów w ciągu dnia. Znamy powód tego zakazu

Kate Middleton i Meghan Markle nie mogą nosić diamentów w ciągu dnia. Zgodnie z etykietą królewską dozwolone jest to dopiero po godzinie 18.00. A wszystko po to, aby członkowie rodziny królewskiej nie wyglądali zbyt krzykliwie.
Zobacz wideo

Kate Middleton i Meghan Markle mogą się pochwalić godną pozazdroszczenia kolekcją pięknej i wyjątkowej biżuterii. Jednak, jak się okazuje, nie zawsze mogą z niej korzystać. Tak, to nie żart. O co chodzi? Obie księżne nie mogą bowiem nosić diamentów w ciągu dnia. Dlaczego? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu.

Kate Middleton i Meghan Markle nie mogą nosić diamentów w ciągu dnia. Dlaczego?

Nie noszą diamentów przed 18:00, żeby nie wyglądać zbyt krzykliwie

- twierdzą specjaliści od etykiety, cytowani przez zagraniczne media.

Obie księżne mogą nosić na co dzień pierścionki zaręczynowe, jednak bardziej zdobiona biżuteria, jak np. diamenty, zarezerwowana jest bowiem tylko i wyłącznie na wieczorne wyjścia Kate Middleton i Meghan Markle. Takie ozdoby uważane są przez etykietę rodziny królewskiej za zbyt ekstrawagancką. A chodzi o to, żeby członkowie rodziny królewskiej nie rzucali się za bardzo w oczy, tylko wyglądali schludnie, elegancko i z klasą. Kate Middleton i Meghan Markle na co dzień noszą skromną i delikatną biżuterię. Głównie są to metale, kamienie szlachetne, perły oraz szafiry.

Meghan Markle i jej pierścionek zaręczynowy

Warto zwrócić uwagę, że pierścionek zaręczynowy Meghan Markle jest właśnie z diamentu. Tę wyjątkową biżuterię zaprojektował sam książę Harry. Wykorzystał w nim dwa diamenty pochodzące z kolekcji jego zmarłej matki, Diany, którą odziedziczył wraz z bratem, Williamem. Oprócz tego wykorzystał także diament z Bostwany, miejsca dla nich ważnego, gdzie często jeździł jako dziecko, a ostatnio spędzał tam wakacje z Meghan.

Diamenty należące niegdyś do Diany, znajdują się po bokach sporego kamienia szlachetnego z Bostwany. Pierścionek wykonali Cleave and Company. Jak podaje "Daily Mail", jego wartość może wynosić ok. 50 000 funtów. Jednak ze względu na wykorzystanie diamentów pochodzących z kolekcji Diany, jest on bezcenny.

Jak widać, królewska etykieta jest pełna nakazów i zakazów. Dotyczą one nie tylko zasad savoir vivre'u np. w towarzystwie czy podczas spożywania posiłków, ale również i stylizacji: ubrań, fryzur oraz biżuterii i dodatków.

Więcej o: