Netflix jesień 2019, czyli top 5 seriali na jesienne maratony we dwoje. Wyjaśniamy też, co to jest binge watching

Netflix na jesień 2019 przygotował dla swoich użytkowników wiele ciekawych pozycji. My wybraliśmy dla was top 5 seriali na jesienne maratony we dwoje. Wyjaśniamy również, co to jest binge watching.
Zobacz wideo

Netflix Jesień 2019, czyli top 5 seriali na jesienne maratony we dwoje. Lato powoli dobiega końca, dni stają się coraz krótsze i bardziej ponure, a temperatury spadają. Już niedługo wieczory dużo chętniej będziemy spędzać w ciepłym domu, a nie na zewnątrz, jak to miało miejsce do tej pory.

Długie jesienne wieczory to doskonały czas, by nadrobić serialowe zaległości. Nie ma nic lepszego niż po ciężkim dniu zrelaksować się, oglądając dobry serial ze swoją drugą połówką w towarzystwie aromatycznej świecy, ciepłego koca i rozgrzewającej herbaty. Wybraliśmy 5 top seriali na Netflixie, które idealnie sprawdzą się na nadchodzący sezon jesień 2019.

Netflix Jesień 2019. Top 5 seriali na jesienne maratony we dwoje

1. "Ciemny kryształ: Czas buntu" - serial fantasy, który według ostatnich recenzji jest "doskonały wizualnie i wciągający fabularnie". Serial liczy dziesięć odcinków, które przypadną do gustu nie tylko miłośnikom fantastyki lub lalek. Jest to wyreżyserowany przez Louisa Leterrira prequel filmu z 1982 roku, współtworzonego przez Jima Hensona - twórcy "Ulicy Sezamkowej" i "Muppet Show".

2. "Szkoła dla elity" - pierwszy sezon hiszpańskiego serialu "Szkoła dla elity" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Dlatego też pojawił się drugi sezon produkcji. Historia opowiadała o uczniach elitarnej szkoły Las Encinas. Ich dotychczasowe życie bardzo się zmieniło, kiedy do placówki trafiła trójka dzieciaków z uboższych rodzin. W wyniku konfliktu nastolatków dochodzi do śmierci jednej z uczennic.

3. "Niewiarygodne" - jest to jedna z najciekawszych propozycji Netfliksa na nadchodzący miesiąc. To miniserial, który bazuje na faktach. Opowiada o nastolatce, która zgłasza na policję, że została zgwałcona przez włamywacza, ale nikt jej nie wierzy.

4. "The Good Place" - to już 4. sezon tego jednego z najciekawszych i szeroko komentowanych seriali komediowych ostatnich lat. Opowiada o przygodach Eleanor, która po śmierci budzi się w "dobrym miejscu" czyli niebie, ale jak szybko odkrywa - znalazła się tam przez zupełny przypadek, bo za życia nie zrobiła nic, żeby na niebo zasłużyć. Wszystko wskazuje na to, że poza nią nikt nie zdaje sobie sprawy z pomyłki.

5. "Szpieg" - to nowy serial Netfliksa. Opowiada opartą na faktach historię Eliego Cohena. W roli głównego bohatera występuje Sacha Baron Cohen. Eli Cohen to jeden z najwybitniejszych izraelskich szpiegów, którzy w latach 60. XX wieku infiltrowali rząd Syrii. 

Co to jest binge watching?

Binge-watching to dość nowe zjawisko. Polega na kompulsywnym oglądaniu seriali, czyli pod wpływem niedającego się opanować wewnętrznego przymusu. Zaś próby powstrzymywania się od niego powodują kumulowanie się napięcia emocjonalnego. Mówiąc prościej, binge-watching to oglądanie wielu odcinków, a nawet sezonów serialu pod rząd, praktycznie bez snu.

Więcej o: