Ariana Grande pozywa markę Forever 21 na rekordową sumę!

Ariana Grande pozwała sieć odzieżową Forever 21 oraz sklepy Riley Rose na rekordową sumę 10 milionów dolarów. Powód? Piosenkarka uważa, że marki nielegalnie wykorzystały jej wizerunek w celu promowania swoich produktów.
Zobacz wideo

Do sądu w Los Angeles wpłyną właśnie pozew przeciwko marce odzieżowej Forever 21 oraz marce kosmetycznej Riley Rose. Oskarżycielem jest Ariana Grande, która twierdzi, że obie marki bezprawnie wykorzystały jej wizerunek w swoich kampaniach reklamowych. Przed tym incydentem, artystka podobno rozważała współpracę z firmami, jednak ostatecznie zrezygnowała z propozycji, ze względu na zbyt niskie honorarium.

Ariana Grande złożyła pozew przeciwko Forever 21 i Riley Rose

Pomimo tego, że Ariana Grande zrezygnowała ze współpracy, marki nie porzuciła swojego pomysłu i jak uważa artystka, zatrudnili modelkę, która łudząco ją przypomina. Ariana Grande twierdzi, że marki wykorzystały nielegalnie jej nagrania i zdjęcia - tym muzykę oraz tekst piosenki "7 rings" z nowej płyty "thank u, next". Pozywając marki, piosenkarka domaga się 10 milionów dolarów zadośćuczynienia za wykorzystanie jej wizerunku oraz naruszenie praw, w celu czerpania korzyści majątkowych. 

Marka Forever 21 postanowiła odnieść się do całej sprawy i wydała komunikat. Brand przyznaje, że liczy na kompromis oraz ponowną współpracę w przyszłości. 

Forever 21 nie komentuje nadchodzącego sporu sądowego. Trzeba jednak powiedzieć, że choć kwestionujemy postawione nad zarzuty, jesteśmy wielkimi zwolennikami Ariany Grande i współpracowaliśmy z jej firmą przez ostatnie dwa lata. Mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i będziemy kontynuować współpracę w przyszłości

- czytamy w oświadczeniu.

Jeśli Ariana Grande zwycięży w procesie, Forever 21 może popaść w naprawdę spore problemy, gdyż tydzień przed złożeniem przez piosenkarkę pozwu, pojawiły się pierwsze doniesienia, że marka może wkrótce złożyć wniosek o upadłość. Forever 21 zostało założone przez Do Won i Jin Sook Changów w 1984 roku. Natomiast sklep Railey Rose prowadzą córki koreańskiego małżeństwa.

Więcej o: