Zara stworzyła eko-kolekcję w myśl dbania o lokalne zasoby wodne. Twarzą Care For Water jest polska modelka

Zaraz, czyli jedna z najpopularniejszych sieciówek na świecie, już kilka miesięcy temu zadeklarowała, że będzie bardziej eko. Hiszpański gigant podjął właśnie pierwsze kroki w tym kierunku i wypuścił kolekcję Care For Water, której twarzą została polska modelka.
Zobacz wideo

Zara jest jedną z pierwszych sieciówek, które postanowiła wprowadzić znacznie większe zmiany, niż tylko wymiana torebek na papierowe, by zadbać o środowisko. Do końca 2019 roku, we wszystkich sklepach Zary, ograniczone zostanie zużycie energii oraz wody, a 20 proc. całego asortymentu będzie przyjazne środowisku - będą one lub już są oznaczone metką "Join Life". W 2020 roku hiszpański gigant zamierza wyeliminować z procesu produkcji toksyczne chemikalia, a w sklepach pojawić się mają pojemniki na zużytą odzież. Oprócz tego, Zara zapewniła, że wszystkie bawełniane i lniane ubrania w ich kolekcjach będą wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonej mody, natomiast poliester będzie pochodził wyłącznie z recyclingu, a 80 proc. energii zużywanej przez markę będzie energią odnawialną. 

Care For Water - nowa kolekcja Zara

Już w tym sezonie możemy zobaczyć pierwsze kroki, które Zara podjęła w celu ochrony środowiska i bycia bardziej eko. Oprócz papierowych toreb oraz rosnącej liczby ubrań z metką "Join Life", hiszpańska sieciówka wypuściła kolekcję Care For Water, której twarzą została polska top modelka - Małgosia Bela.

Założona przez Gary'ego White'a i Matta Damona, Water.org jest globalną organizacją non-profit, która pomaga ludziom uzyskać dostęp do bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych poprzez przystępne finansowanie, takie jak małe pożyczki. Współpracujemy od 2015 roku, docierając do ponad miliona osób z dostępem do ulepszonej wody i infrastruktury sanitarnej. W ramach tego projektu, Water.org i Zara chcą zrobić krok do przodu i stworzyć system, który rozszerzy możliwości mikropożyczek dla rolników uprawiających bawełnę organiczną i biorących udział w programie Organic Cotton Accelerator (OCA) w Madhya Pradesh (Indie), umożliwiając im zaspokajanie potrzeb w zakresie wody i warunków sanitarnych.

- czytamy na stronie internetowej marki Zara.

Kolekcja Care For Water jest początkiem czteroletniej współpracy marki Zara z organizacją Water.org. Celem akcji jest polepszenie urządzeń sanitarnych w Bangladeszu i Kambodży (dwóch głównych miejsc, produkcji ubrań hiszpańskiej marki), by dostarczyć potrzebującym społecznościom czystą wodę. Kooperacja marek zakłada poprawę życia ponad 800 000 osób w obu tych krajach.

Więcej o: