Ikea wyposażyła akademik dla studentów. Wnętrza jak z katalogu

LivinnX stworzyło właśnie akademik, którego wnętrza wyposażyła m.in Ikea, dzięki czemu wyglądają niczym te widziane w katalogach meblarskiej sieciówki. W jakim mieście znajduje się akademik oraz jakie są koszty wynajmu pokoi?
Zobacz wideo

Patrząc na wnętrza zaaranżowane przez sklep Ikea, wiele osób chciałoby je przenieść wprost do swojego domu. Od nowego roku akademickiego, niektórzy krakowscy studenci będą mogli się przekonać, jak to jest mieszkać w otoczeniu niemal wyjętym z katalogu szwedzkiego giganta. 

Akademik LivinnX w Krakowie

Przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie powstał akademik LivinnX, w którym Ikea odpowiada za wyposażenie wnętrz części mieszkalnej obiektu, czyli 290 pokoi, rozmieszczonych na 6 kondygnacjach, w których zamieszkać może łącznie 710 osób. Do wyboru są pokoje 1-osobowe, 2-osobowe, 3-osobowe i 4-osobowe, a także specjalnie dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Każdy z nich został podzielony na strefę dzienną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialną oraz łazienkę. W budynku znajduje się sprzęt RTV/AGD marki Samsung, a za wyposażenie części wspólnej odpowiedzialna jest marka Balma. Oprócz urządzonych pokoi, w akademiku czeka na studentów mnóstwo udogodnień, m.in. taras z jacuzzi na dachu, pralnia, rowerownia, strefy do nauki i rozrywki, całodobowa siłownia z wysokiej klasy sprzętem Technogym, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa czy pracownia artystyczna. 

Od początku prac nad tym projektem, zależało nam, aby mieszkańcom akademika dostarczyć nie tylko miejsca do spania, ale i takich rozwiązań, które z jednej strony pozwolą im skoncentrować się na nauce, a z drugiej – będą sprzyjały rozwojowi pasji, zawieraniu przyjaźni i kreatywnemu spędzaniu czasu. Wiedzieliśmy, że musimy stworzyć akademik, jakiego jeszcze nie było – oferujący nowoczesną i zarazem multifunkcjonalną przestrzeń o bardzo dobrym standardzie i designie. Naturalne było więc dla nas nawiązanie współpracy z IKEA - firmą, która zrewolucjonizowała rynek wnętrzarski. Doskonale zaprojektowane, nowoczesne meble IKEA idealnie wpasowały się w naszą wizję akademika. Jestem przekonany, że przyszli mieszkańcy LivinnX Kraków podzielą nasze zdanie

- mówi Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse, firmie deweloperskiej realizującej projekt.

Akademik LivinnX - ceny wynajmu pokoi

Ile trzeba zapłacić za tak wysoki standard obowiązujący w akademiku LivinnX? Wszystko zależy od rodzaju pokoju, który wybierze student. Za jednoosobowy pokój (w którym do dyspozycji jest prywatna łazienka i aneks kuchenny) trzeba zapłacić 460 euro miesięcznie, czyli około 1996 zł. Miejsce w 2-osobowym pokoju to koszt 420 (1821 zł) lub 410 euro (1 778 zł), a w tym z łóżkami na antresolach to 230 euro (997 zł). Za mieszkanie w 3-osobowym pokoju, gdzie każdy z lokatorów ma swój własny mini pokój, zapłacimy z kolei 385 euro (1669 zł), a w 4-osobowym 300 euro (1301 zł). W cenę wliczone są wszystkie atrakcje znajdujące się na terenie akademika oraz opłata za Internet i telewizję

 
Więcej o: