Te czapki będą rządzić tej jesieni. Ikony mody już je noszą

Modne czapki na jesień. Jakie modele będą rządzić w tym sezonie? Ikony mody już to wiedzą. Przejrzeliśmy ich konta na Instagramie i przygotowaliśmy dla was listę najgorętszych trendów.
Zobacz wideo

Modna czapka to niezbędny element jesiennych stylizacji. Przed nami coraz chłodniejsze dni, w związku z czym musimy przygotować się na wymianę garderoby i udać na zakupy. Jakie więc nakrycia głowy powinny znaleźć się w waszej szafie, jeśli chcecie być na bieżąco z najnowszymi trendami? 

W tym sezonie największe ikony stylu noszą trzy modele: kaszkiet, kapelusz z szerokim rondem i bucket hat. Każdy z nich jest świetnym uzupełnieniem jesiennych zestawów. Najmodniejsze z nich zaprezentowałyśmy dla was poniżej.

Modne czapki na jesień: kaszkiet

Kaszkiety to czapka z daszkiem z przodu i okrągłym denkiem, ale także nakrycie z podwiniętym daszkiem z przodu i z tyłu. Został wprowadzony do użycia w XVIII wieku, później popularność zdobył w latach 30. XX-wieku. Największe domy modowe doceniły potencjał tego modelu i od kilku sezonów króluje on na wybiegach. Projektanci przygotowują nie tylko męskie wersje, lecz także dla kobiet - a te go absolutnie pokochały! Tej jesieni najmodniejsze będą kaszkiety w pepitę oraz w mocnych barwach, które będą przyciągać wzrok. Nosi je już m.in. Bella Hadid.

Modne czapki na jesień: kapelusz z szerokim rondem

Także druga siostra Hadid, Gigi, wie, co jest teraz trendy. Ona za to wybrała kapelusz z szerokim rondem. Modelka zdecydowała się na ciemny kolor, jednak w tym sezonie modne są najróżniejsze odcienie. Ważne, żeby był w rozmiarze XXL. Idealnie pasują zarówno na spacer po parku, jak i na różne imprezy. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, możesz wyglądać w nich romantycznie lub drapieżnie. Nieważne, co wybierzesz, to i tak nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie.

 

Modne czapki na jesień: bucket hat

Ten model powstał na początku XX wieku w Irlandii. Początkowo miał za zadanie chronić rybaków i farmerów przed deszczem, jednak szybko pokochała go branża modowa. Upodobali sobie także... raperzy. Do szaf największych kreatorek stylu i trendów dołączył w zeszłym sezonie. Jest idealnym wykończeniem każdej stylizacji. Można go nosić do eleganckich zestawów, świetnie komponuje się z marynarkami. Dobrze pasuje też do bardziej sportowych stylizacji.

Więcej o: