Instagram reaguje i wprowadza aktualizację, która ma chronić zdrowie psychiczne użytkowników

Instagram wprowadza aktualizację, która ma chronić zdrowie psychiczne użytkowników. Wszystko przez to, że najnowsze badania wykazały, że media społecznościowe drastycznie obniżają samoocenę i powodują depresję. Portal chce walczyć z tym zjawiskiem.

Instagram to bez wątpienia największy fotograficzny serwis społecznościowy. Jego potencjał doceniają nie tylko użytkownicy lecz także wielkie marki, które reklamują na platformie swoje produkty. Kilka dni temu Instagram ogłosił, że wprowadził ograniczenia dotyczące postów, w których reklamowane są produkty dietetyczne i zabiegi kosmetyczne z zakresu chirurgii plastycznej. Jest to reakcja na wyniki badań, które donoszą, że nastój użytkowników, którzy je widzą, obniża się. Co więcej, może to doprowadzić także do stanów depresyjnych i obniżenia samooceny.

Instagram reaguje i wprowadza aktualizację, która ma chronić zdrowie użytkowników

Kolejna aktualizacja apki ma więc zatroszczyć się o zdrowie psychiczne użytkowników Instagrama. W środę weszła już w życie, ale zespół dalej pracuje nad udoskonaleniem jej. Zależy im, aby zgodnie z nowymi przepisami, posty reklamujące stosowanie niektórych produktów odchudzających lub zabiegów kosmetycznych były ukryte przed użytkownikami poniżej 18. roku życia. Instagram chce walczyć z presją, jaka jest narzucana na młodych ludzi. Emma Collins, menedżer ds. Polityki publicznej na Instagramie, wyznała, że "chcą, aby Instagram był pozytywnym miejscem dla wszystkich, którzy go używają", a "nowa polityka serwisu jest częścią ich bieżących prac nad zmniejszeniem presji, którą ludzie mogą czasami odczuwać przez media społecznościowe".

Przy wprowadzaniu zmian pracowali najlepsi eksperci, którzy zadbali o to, by wypuścić jak najlepszą aktualizację. Sporą pomoc zapewnił przede wszystkim dr Ysabel Gerrard, socjolog i badacz social mediów z Wielkiej Brytanii:

Poprosiliśmy o wskazówki ekspertów zewnętrznych, w tym dr , aby upewnić się, że wszelkie kroki w celu ograniczenia i usunięcia tych treści będą miały pozytywny wpływ na naszą społeczność ponad 1 miliarda ludzi na całym świecie - przy jednoczesnym zapewnieniu, że Instagram pozostanie platforma wypowiedzi i dyskusji  - wyjaśniła jeszcze.
Zobacz wideo

WA

Więcej o: