Styl boho - co to jest? Podpowiadamy, komu pasuje i jak go nosić zgodnie z trendami na jesień 2019

Styl boho to mieszanina wzorów, warstw i kolorów. Idealnie pasuje do kreatywnych osób, które lubią podkreślać swoją wolność i niezależność. Z naszego tekstu dowiesz się, czym charakteryzuje się styl boho i jak go nosić tej jesieni.
Zobacz wideo

Jesień to idealna pora na stylizacje w stylu boho. Nie dziwimy się! Jest praktyczny, wygodny, a do tego bardzo stylowy i oryginalny. Taki styl w dodatku jest też jednocześnie bardzo dobrym sposobem na zatrzymanie lata.

Styl boho - na czym polega?

Nazwa stylu boho wywodzi się od słowa bohema. Jest to środowisko artystyczne, którego członkowie czas spędzają na wspólnych zabawach. Przy okazji działają kreatywnie i tworzą, a ich dzieła demonstrują swoistą pogardę dla konwenansów, norm społecznych oraz szeroko pojętego materializmu. Nieustannie podkreślają przy tym swoje umiłowanie do wolności i awangardowe podejście do sztuki i w ogóle do życia.

Dokładnie taka sama powinna być też moda w stylu boho: wolna i pozbawiona jakichkolwiek ograniczeń. Im bardziej oryginalna i kreatywna, tym lepiej. Stylizacje boho prym wiodą podczas letnich festiwali, ale nie oznacza to, że rezygnujemy z nich, kiedy tylko pojawią się niższe temperatury. Wręcz przeciwnie!

Styl boho jest jednym z najbardziej lubianych przez gwiazdy z całego świata. Ich wiernymi fankami od wielu lat są aktorka, Sienna Miller oraz modelka, Kate Moss.

 

Modne ubrania w stylu boho - trendy na jesień 2019

Styl boho to przede wszystkim lekkie i zwiewne sukienki w kwiaty (zarówno krótkie, jak również długie), frędzle, rozmaite wzory na ubraniach (najlepiej ich miks) oraz dodatki takie jak np: kapelusze czy botki. W takim stylu spokojnie można łączyć ze sobą droższe ubrania z tymi np. z second handów. Podstawą jest tworzenie takich stylizacji, które składają się z rozmaitych warstw: krótszych i dłuższych, a także tych cienkich z grubszymi.

W jesiennej stylizacji w stylu boho najlepiej postawić na zwiewną, romantyczną, letnią sukienkę. Do tego skórzana ramoneska bądź też supermodny długi kardigan. Uzupełnieniem całości będzie torebka z frędzlami i modne sznurowane botki. Do tego kapelusz. Przy takiej stylizacji w stylu boho warto postawić na rozpuszczone, naturalnie wyglądające włosy. 

Styl boho - dla kogo?

Styl boho idealnie nadaje się dla kobiet, które nie chcą wyglądać sztampowo. Dla takich, które swoje poczucie wolności i niezależności chcą wyrażać właśnie poprzez strój. Boho daje doskonałą okazję do eksperymentowania i mieszania ze sobą różnych stylów. Niech żyje eklektyzm!

Zobacz: Sukienki damskie w stylu boho!

Więcej o: